W branży ubezpieczeniowej praca głównie dla specjalistów

Z analizy ogłoszeń o pracę w ubezpieczeniach, zamieszczanych na portalu monsterpolska.pl, wynika, że pracodawcy najchętniej zatrudniają specjalistów. 16% ofert w branży dotyczyło tego typu stanowisk.

Od kandydatów na stanowisko specjalisty najczęściej oczekuje się kilkuletniego doświadczenia i biegłej znajomości języków obcych, szczególnie języka angielskiego.

Pracę w ubezpieczeniach znajdą także analitycy inwestycji, których poszukuje 11% firm. Oprócz zdolności analitycznych osoby ubiegające się o zatrudnienie powinny posiadać także wyższe wykształcenie.

9% pracodawców poszukuje także kandydatów do obsadzenia stanowisk kierowniczych, szczególnie dyrektorów oddziałów. Największe szansę w przypadku rekrutacji kadry kierowniczej mają osoby z dużym doświadczeniem oraz predyspozycjami w zarządzaniu zespołem.

W branży ubezpieczeniowej poszukiwani są także programiści, których chętnie zatrudni 8%  firm. Tutaj ważnym atutem jest kierunkowe wykształcenie techniczne oraz znajomość języków programowania.

Kontrolerów finansowych poszukuje 7% pracodawców. Od kandydatów oczekuje się dyplomu wyższej uczelni na kierunkach ekonomicznych oraz dużego doświadczenia.

Ponadto, w branży ubezpieczeniowej szansę na rozpoczęcie swojej kariery mają także praktykanci, których poszukuje 3% firm.

Źródło: www.monsterpolska.pl