Konkurs: AI in ESG Investing

 

AI in ESG Investing to pierwszy tego typu konkurs w Europie Środkowo-Wschodniej. Zadaniem zespołów konkursowych utworzonych z 2-4 osób będzie stworzenie indeksu ESG w oparciu o dane finansowe oraz alternatywne. Elementem konkursu jest również testowanie efektywności przygotowanych indeksów w procesie inwestycyjnym. W ramach konkursu każdy zespół może konsultować swój model z wybranym przez siebie opiekunem naukowym (zapraszamy do współpracy).

Konkurs dedykowany jest studentom I oraz II stopnia na kierunkach ekonomicznych, finansowych oraz matematycznych oraz innych, którzy są zainteresowani tematyką ESG. Konkurs zostanie przeprowadzony zdalnie w języku angielskim. Pula nagród w konkursie wynosi 7000 euro. Dla uczestników 3 najlepszych drużyn przewidziana jest możliwość odbycia praktyk u firm partnerskich.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony konkursu, gdzie dostępny jest szczegółowy regulamin oraz harmonogram.

Zgłoszenia drużyn należy przesyłać na adres: office@cfa.com.pl.  W przypadku niepełnych zespołów prosimy również o kontakt na wspomniany adres.

Celem wprowadzenia w tematykę ESG i możliwych zastosowań danych i AI fundacja QuantFin przygotowała raport oraz zestaw materiałów źródłowych dostępnych na stronie konkursu.