Data Science Hackathon 2021

Czy wiecie, że dużą część czasu w pracy lekarze muszą poświęcać na wyszukiwanie i uzupełnianie danych w systemach medycznych (HIS)? Eksperci uważają, że sytuację można zmienić dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań analitycznych opartych o mechanizmy szybkiego przetwarzania danych, które są już wdrażane w służbach opieki zdrowotnej na Zachodzie.


Wiemy, że są wśród Was osoby, które interesują się zagadnieniami związanymi z analityką i Big Data, a swoją przyszłość wiążą właśnie z tymi perspektywicznymi obszarami. Dlatego chcemy zaprosić Was do udziału w otwartym turnieju analitycznym Data Science Hackathon 2021, którego celem jest przygotowanie projektu analitycznego, który może pomóc Narodowemu Instytutowi Onkologii zautomatyzować proces analizowania i przetwarzania notatek lekarskich. Organizatorem turnieju jest SAS Institute, a partnerem wydarzenia jest Akademia Leona Koźmińskiego i firma AstraZeneca Pharma.

W trakcie turnieju 1-3-osobowe zespoły mają opracować innowacyjne narzędzie analityczne do zautomatyzowania procesu przetwarzania tysięcy notatek lekarskich z wykorzystaniem dowolnych technik machine learning, deep learning, text analytics. Zwycięski projekt pomoże Narodowemu Instytutowi Onkologii usprawnić codzienną pracę wielu lekarzy.

Dla pierwszych trzech zwycięskich drużyn przygotowane są atrakcyjne nagrody finansowe, a także praktyki i szkolenia. Mając świadomość, jak zdolni są studenci naszej Uczelni, jesteśmy przekonani, że szanse na wygraną macie bardzo wysokie!


Data Science Hackathon odbędzie się 27.02.2021 w formule wirtualnej. Turniej zostanie poprzedzony obowiązkowym szkoleniem przygotowawczym online dla uczestników w dniu 20.02.2021. Rejestracja kończy się 19.02.2021. 
Życzymy powodzenia i trzymamy za Was kciuki!

Więcej informacji o turnieju: SAS Hackathon 2021 | SAS Polska

SAS