Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Poszukiwanie pracy / Mail z dokumentami aplikacyjnymi

Mail z dokumentami aplikacyjnymi

Wiele osób poszukujących pracy zadaje sobie pytanie jak powinien wyglądać mail do pracodawcy, w którym przesyłamy naszą aplikację.

Pierwsze wrażenie mamy szansę zrobić tylko raz, tak więc profesjonalne przygotowanie maila jest nie bez znaczenia w procesie poszukiwania pracy. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących tego zagadnienia.

Adres mailowy

Maile dotyczące pracy wysyłaj z adresu mailowego o oficjalnie/poważnie brzmiącej nazwie, najlepiej zawierającej imię i nazwisko.

Tytuł maila

Warto zwrócić uwagę na tytuł maila którego wysyłamy. Odpowiednio tytułując mail ułatwiamy pracę rekruterom a także dajemy świadectwo uważnego czytania ogłoszenia.

Jeśli w ogłoszeniu widniał numer referencyjny /miejscowość powinniśmy zawrzeć te informacje w tytule. Dzięki temu osoba rekrutująca przypisze naszą aplikację do odpowiedniego projektu, łatwiej znajdzie naszą aplikację

Np.: Aplikacja na stanowisko: ………………………. Nr ref ……………../miejscowość

Treść maila

Mail powinien mieć charakter formalny, być krótki, rzeczowy, pisany poprawna polszczyzną. Niedopuszczalne jest robienie błędów gramatycznych, używanie emotikon czy języka potocznego. Jeśli w załącznikach nie ma listu motywacyjnego, możemy pokusić się o krótkie przedstawienie swojej osoby, motywacji do podjęcia pracy na tym właśnie stanowisku, dyspozycyjności.

Pamiętajmy także o zwrotach grzecznościowych:

 na początku maila: Szanowni Państwo, Szanowny Panie/Pani

oraz na końcu: Z poważaniem/ Z wyrazami szacunku

Oto przykłady:

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na Państwa ofertę pracy zamieszczoną na stronie www....... , chciałabym przedstawić swoją kandydaturę na stanowisko ....... Wszelkie informacje na swój temat zamieszczam w dołączonym CV. Mam nadzieję, że moja oferta zachęci Państwa do zaproszenia mnie na rozmowę kwalifikacyjną.

Z poważaniem,
Imie i Nazwisko

Nr Tel: ………………..

Szanowni Państwo,

w odpowiedzi na Państwa ofertę (nr ref…) zamieszczoną w … przesyłam swoją aplikację na stanowisko… W załączniku znajdziecie Państwo moje CV i list motywacyjny. Mam nadzieję, że moja kandydatura spotka się z Państwa zainteresowaniem. Będę wdzięczny za umożliwienie mi przedstawienia swojej kandydatury w trakcie osobistego spotkania.

Z poważaniem,

……………………….

Nazwanie załączników

Dokładnie czytaj ogłoszenie. Wysyłaj tylko te załączniki, o które prosi pracodawca. Nie wysyłaj niepotrzebnych na tą chwilę dokumentów. Prawdopodobnie zostaniesz o nie poproszony na kolejnych etapach procesu rekrutacji.

Załączniki nazwij czytelnie, najlepiej dodając w nazwie również swoje nazwisko.

Np.:  CV M.Kowalski; list motywacyjny MKowalski

 

Aby wysłać profesjonalną aplikacje należy uważnie przeczytać ogłoszenie, poświęcić czas na poprawne przygotowanie CV i listu motywacyjnego a także maila w którym te dokumenty prześlemy.

Powodzenia!

Doradca zawodowy: Marta Prokopek-Pyśk