Płatne praktyki i szansa na karierę w globalnej firmie doradczej - konkursy EY dla studentów

Do 19 listopada można zgłaszać się do konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger. Mogą w nich wziąć udział studenci kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych a także wszyscy zainteresowani wiedzą z zakresu podatków lub doradztwa transakcyjnego. Nagrodami w konkursie są płatne praktyki, vouchery na szkolenia oraz nagrody pieniężne.

W każdym z konkursów mogą wziąć udział 3- lub 4-osobowe drużyny. Zarówno EYe on Tax jak i EY Financial Challenger składają się z trzech etapów, podczas których uczestnicy rozwiązują zadania w oparciu o konkretne przypadki, z którymi na co dzień borykają się przedsiębiorcy. To, co decyduje o zwycięstwie to wiedza, praca zespołowa i skuteczna komunikacja w grupie.

Dla przyszłych podatkowców

Tegoroczna edycja konkursu EYe on Tax jest już 11. z rzędu. Konkurs skierowany jest głównie do studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych. Zespoły rozwiązują problemy z zakresu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Całość przebiega w trzech etapach: zadanie konkursowe przesłane drogą mailową, drugi etap w formie webcastu internetowego. Z kolei ścisły finał to symulacja rozprawy przed sądem administracyjnym z udziałem ekspertów podatkowych. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w wysokości 24 tys. złotych, płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego lub Prawnego EY, a także nagrody rzeczowe od partnerów konkursu: pozycje z literatury podatkowej oraz elektroniczne dostępy do wiedzy prawnej i gospodarczej. - Dzięki konkursowi można sprawdzić się w pracy grupowej – w czasie studiów nie zawsze jest ku temu okazja, natomiast w EYe on Tax zespół to klucz to sukcesu. Obok poszerzania wiedzy o podatkach, można także zobaczyć, jak obszerną dziedziną jest prawo podatkowe i nauczyć się pracy z wykorzystaniem różnych źródeł wiedzy (ustaw, komentarzy, orzecznictwa, interpretacji podatkowych). Udział w konkursie skrócił mój proces rekrutacji na praktyki. Po kilku miesiącach zostałem pozytywnie oceniony, dzięki czemu pracuję teraz jako asystent – mówi Marcin Frejek z Działu Doradztwa Podatkowego EY.  – Konkurs EYe on Tax jest na pewno okazją do sprawdzenia swoich możliwości i skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyczną, gdzie duch rywalizacji nie przeszkadza w nawiązywaniu przyjaźni. Z kolei dla nas jest to z kolei możliwość bezpośredniego poznania ludzi, którzy myślą o podatkach w kategoriach pasji, co może być ważnym atutem w trakcie rekrutacji - mówi Agnieszka Tałasiewicz, Partner Zarządzający kancelarią EY Law.

Fuzje i przejęcia w praktyce

Równocześnie startuje także 12. edycja EY Financial Challenger skierowanego do studentów zainteresowanych wycenami, fuzjami i przejęciami. - Udział w konkursie pozwolił mi przede wszystkim poszerzyć wiedzę teoretyczną o umiejętności praktyczne. Dzięki temu zrozumiałem jak bardzo różnią się zadania czekające mnie w przyszłej pracy zawodowej od klasycznych przykładów znanych z książek – mówi Michał Micek, finalista konkursu, obecnie pracownik Działu Audytu EY. Podobnie jak w przypadku EYe on Tax także tutaj drużyny muszą przejść przez trzy etapy: zadanie konkursowe online, studium przypadku - rozwiązanie i jego prezentację w jednym z sześciu miast oraz finał, podczas którego zespoły są zaangażowane w przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Dużo emocji wzbudzają zawsze symulowane negocjacje i pytania ekspertów z EY oraz przedstawicieli funduszy Private Equity podczas rundy finałowej. Do zwycięskiej drużyny trafi 30 tys. złotych (druga z kolei otrzyma 10 tys. złotych), vouchery na szkolenia, czasowe dostępy elektroniczne do codziennej prasy oraz nagrody rzeczowe. Studenci będą mogli także odbyć płatne praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY.

Zgłoszenia można nadsyłać do 19 listopada.

Więcej informacji o konkursach na stronach: www.ey.com.pl/EYe_on_Tax i www.ey.com.pl/Challenger