Sobota, 24 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Ostatnie dni na zgłoszenia do Szkoły Milionerów!

Ostatnie dni na zgłoszenia do Szkoły Milionerów!

Bezpłatne szkolenia z metod motywacji, rozwiązywania sytuacji konfliktowych, zajęcia z zarządzania przedsiębiorstwem, finansowania działalności oraz tworzenia biznesplanów oraz wiele innych warsztatów z najlepszymi trenerami z całej Polski. Jeśli marzysz, żeby być własnym szefem, zgłoś się do Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i rozpocznij swoją przygodę z biznesem.

Choć startujemy w woj. łódzkim po raz pierwszy, Szkoła Milionerów cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem - mówi Tomasz Strojecki, kierownik projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy” w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości w Łodzi.

Wiedza i biznes


Projekt ten jest finansowany przez Unię Europejską, a realizują go Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W Polsce ruszają już kolejne edycje tego konkursu. Jest to świetna szansa dla osób, które marzą o własnej firmie, które mają pomysły, ale brakuje im wiedzy na temat prowadzenia biznesu.
- Często pada pytanie, kto może wziąć udział w naszym konkursie - mówi Tomasz Strojecki. - Zapraszamy do udziału studentów, absolwentów (12 m-cy od daty ukończenia studiów), doktorantów, a także pracowników naukowych. Dzięki Szkole Milionerów przejdą oni profesjonalne szkolenia prowadzone przez najlepszych trenerów z danych dziedzin.
Chcą, ale nie wiedzą jak.
- Własna działalność gospodarcza to świetne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy mają pomysły i ambicję.
- Od jakiegoś czasu przychodzi do nas wiele młodych ludzi, którzy szukają informacji na temat założenia własnej firmy, dotacji, warsztatów z przedsiębiorczości i otwarcie przyznają, iż brakuje wiedzy na ten temat
– mówi T. Strojecki

Te braki można nadrobić, biorąc udział w Szkole Milionerów. Uczestnicy projektu w trakcie cyklu szkoleń mogą doszlifować pomysły i udoskonalić biznesplany. Jednak najważniejsze jest to, że mają szansę nauczyć się prowadzenia biznesu w praktyce. Finaliści konkursu będą mogli przetestować swoją firmę przez 5 miesięcy w ramach preinkubacji w AIP. Autorzy najlepszych pomysłów mają zagwarantowane indywidualne wsparcie w ramach warsztatów i porad specjalistów.
Można żyć z pasją
Młodzi ludzie często mają ambitne plany, są kreatywni. Oferty zgromadzone w biurach karier nie są dla nich wystarczająco interesujące.
Rynek pracy dla absolwentów jest nadal niełatwy, choć trzeba przyznać, że ostatnio pracodawcy stali się bardziej elastyczni i zwracają coraz mniejszą uwagę na kierunek studiów. Liczą się przede wszystkim umiejętności interpersonalne, osobowosć, znajomość jezyków obcych. Założenie własnej firmy to alternatywa na bezrobocie i pomysł na własną karierę. W ten sposób młodzi ludzie mogą nie tylko się utrzymać, ale i realizować siebie, własne marzenia oraz zainteresownia.


Rekrutacja: zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2010r.

Najlepsi: dostaną szansę udziału w ekskluzywnych szkoleniach obejmujących 4 bloki tematyczne:

  • metody motywacji
  • metody rozwiązywania problemów i sytuacji konfliktowych
  • metody generowania pomysłów
  • kreatywność

Finaliści: czekają na nich szkolenia, indywidualne doradztwo oraz preinkubacja:

  • Labolatorium Innowacji. Celem warsztatu jest pokazanie sposobów na stworzenie nowej wizji strategii oraz doprecyzowanie pomysłów biznesowych uczestników.
  • Labolatorium Wiedzy o Biznesie, czyli zajęcia z zarządzania przedsiębiorstwem, obsługi finansów i finansowania działalności, administracyjno-prawnej obsługi firmy oraz tworzenia biznesplanów
  • Labolatorium Biznesu (Mentoring, Coaching oraz Doradztwo Rzecznika Patentowego), czyli wszystko co jest potrzebne by firma stała się konkurencyjna na rynku.
  • 5 miesięcy w AIP za darmo, gdzie możesz przetestować zdobyte umiejętności w praktyce.


Więcej informacji na stronie: http://lodz.innowatorzy.eu


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Program Transferu innowacji do biznesu-Innowatorzy” w woj. łódzkim realizowany jest przez Fundację Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w ramach Poddziałania 8.2.1 Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorczości.