Rekrutacja do projektu mającego na celu wsparcie studentów SGH reprezentujących Uczelnię w konkursach [do 5.06.2024]

konkurs SGH logotypy

Zapraszamy studentów/studentki SGH do udziału w inicjatywie przygotowywanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministra Nauki: „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” finansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

Opis inicjatywy przygotowywanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie:

Szkoła Główna Handlowa, zgodnie z Misją SGH, prowadzi nabór studentów SGH zainteresowanych udziałem w konkursach lub innych formach współzawodnictwa pomiędzy studentami różnych uczelni w obszarze zagadnień merytorycznych obejmujących szeroko rozumiany zakres kształcenia w SGH. Szczególnie skierowany jest do tych osób, które wcześniej już brały udział w podobnych przedsięwzięciach ale także do tych z Was, którzy chcą po raz pierwszy zmierzyć się w konkursach. Mogą być to inicjatyw zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej. 

Celem projektu jest wsparcie studentek i studentów reprezentujących SGH, sfinansowanie kosztów uczestnictwa dla uczestników konkursów, w tym także kosztów ew. podróży i niezbędnego pobytu poza SGH. 

Zapraszamy do zgłaszania chęci uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa wraz z ich krótkim opisem. 

Czas zakończenia konkursu lub innych form współzawodnictwa których dotyczy zgłoszenie nie może przekraczać 31 grudnia 2025 r. także nie mogą się one rozpocząć wcześniej, niż 1 września 2024 r. 

Oferty do opiekuna merytorycznego, dr. hab. Mikołaja Pindelskiego, prof. SGH, należy złożyć do 05.06.2024 r.: mpinde@sgh.waw.pl.

Wymagane dokumenty [załączniki poniżej]:

  1. Krótki list przewodni informujący, którego konkursu lub innej formy współzawodnictwa dotyczy zgłoszenie.
  2. CV studenta lub studentki (podpisane przez osobę, której dotyczy), przygotowane na wzorze zamieszczonym poniżej, stanowiącym Załącznik nr 3 do Zaproszenia;
  3. dokument potwierdzający znajomość przez studenta co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (poświadczoną w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego przez studenta lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego).
  4. Klauzule informacyjne dotyczące przetwarzania danych osobowych stanowiące załącznik nr 4 [dokument do pobrania poniżej].

W ramach naboru wsparciem może zostać objęty student lub studentka,  spełniający/a łącznie następujące warunki: 

  1. jest studentem/studentką studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich uczelni. 
  2. posiada udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (poświadczoną w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego przez studenta/studentkę lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego); 
  3. posiada pozytywną opinię opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności naukowej studenta lub studentki. Opinia powinna potwierdzać, że potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie studenta lub studentki dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy, zawody międzynarodowe o najwyższej randze lub zdobyć wyróżnienia na konferencjach.

 

Kryteria wyboru uczestników projektu:

Uczestniczka/uczestnik projektu musi pozostawać aktywną studentką/aktywnym studentem SGH, a także:

  • nie może być w procedurze skreślenia
  • musi mieć w pełni zaliczony poprzedni semestr studiów lub posiadać zgodę na powtarzanie lub warunkowe zaliczenie semestru
  • nie może zalegać z należnymi SGH opłatami.

 

Przy ocenie merytorycznej ofert będą brane pod uwagę następujące kryteria: 

a. nagrody i wyróżnienia studenta lub studentki składających ofertę: w konkursach, zawodach, konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym w dziedzinie nauki związanej z tematem projektu;

b. wystąpienia studenta lub studentki składających ofertę na konferencjach naukowych; 

c. udział studenta lub studentki składających ofertę w projektach badawczych prowadzonych przez uczelnię/ we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi lub naukowymi/ przez koła naukowe; 

d. autorstwo lub współautorstwo patentu lub wzoru użytkowego, zgłoszenia patentów;

e. publikacje naukowe studenta lub studentki składających ofertę w recenzowanych i nierecenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu co najmniej krajowym lub publikacje naukowe w formie książki (autorstwo lub współautorstwo); 

f. inne osiągnięcia studenta lub studentki składających ofertę (np. artystyczne, sportowe, działalność społeczna); 

g. opinia opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności studenta lub studentki

Informujemy, że na etapie rekrutacji do projektu student zobowiązuje się do  przekazania  informacji nt. ich sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie dotyczącej np. statusu na rynku pracy (do 4 tygodni od zakończenia udziału).