Osoby z niepełnosprawnościami i różnorodnymi potrzebami – prawo i dobre praktyki w kontaktach z pracodawcą

Zapraszamy na warsztaty online, podczas których przedstawione zostaną podstawowe informacje dotyczące kontaktów osób z niepełnosprawnościami i różnorodnymi potrzebami z pracodawcami na różnych etapach (potencjalnej) współpracy.

Warsztaty odbędą online 01.03.2023, środa, w godz. 15:30 - 17:30 (wraz z częścią na pytania i odpowiedzi). 
Link do rejestracji: TU

Omówione zostaną m.in.:

  • Mity na temat pracy osób z niepełnosprawnościami i różnorodnymi potrzebami,
  • Rozmowa rekrutacyjna a różnorodne potrzeby – o co może zapytać rekruter, a jakie pytania nigdy nie powinny paść?
  • Jak mówić o swoich potrzebach?

W programie przewidziano także sesję pytań i odpowiedzi oraz quiz z nagrodami.

Warsztaty poprowadzą Krzysztof Filipiak, członek Zespołu Leżę i Pracuję oraz Majka Lipiak – przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna, Prezeska Zarządu w Leżę i Pracuję, pierwszej agencji marketingowej, która powstała po to, by dać pracę osobom z niepełnosprawnością ruchową. 

Majka używa marketingu do zmiany kawałka świata na lepsze. Często występuje publicznie i szkoli w obszarach inkluzywności, ekonomii społecznej i marketingu. Obala mity na temat niepełnosprawności, promuje unikalne talenty osób z niepełnosprawnościami oraz innowacyjność i pracę zdalną jako szansę na zmniejszanie barier na rynku pracy.  

Bizneswoman Roku w kategorii działalność społeczna, laureatka polskiej edycji rankingu Forbes "30 Under 30”, reprezentantka Polski w trakcie wydarzenia Merit360, gromadzącego młodych ludzi zdeterminowanych do realizowania Zrównoważonych Celów Rozwoju ONZ. 

Absolwentka Szkoły Trenerów MERITUM, członkini Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz aktywna obywatelka programu British Council – Active Citizens for Social Enterprise.  

Zdjęcie uśmiechniętej młodej kobiety na tle pastelowej poduszki (Majka Lipiak) oraz podobne mężczyzny (Krzysztof Filipiak)

 

 

 

***

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Inkluzywna SGH - bez barier w dostępie do edukacji (InSGH) finansowanego ze środków programu Uczelnia dostępna III realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.