Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Dla pracodawcy / Często zadawane pytania

Często zadawane pytania

W tym artykule publikujemy odpowiedzi na pytania, jakie często padają ze strony pracodawców. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed zgłoszeniem Państwa pytania.

Rejestracja

Podczas rejestracji pracodawcy otrzymuję komunikat, że firma o podanych danych już istnieje w Serwisie Kariera. Nie znam jednak żadnego loginu potrzebnego do publikacji oferty. Co mam zrobić?

W Serwisie Kariera każda firma, identyfikowana na podstawie NIP-u oraz kodu pocztowego, może zostać zarejestrowana tylko jeden raz. Firma taka może jednak posiadać więcej niż jednego przedstawiciela publikującego oferty w jej imieniu. To właśnie do przedstawicieli, a nie do samych firm przypisane są loginy.

Aby móc publikować oferty w imieniu firmy, która istnieje już w systemie, a tym samym posiada przynajmniej jednego przedstawiciela, musicie Państwo zostać dopisani do listy przedstawicieli tej firmy. W tym celu należy skontaktować się z osobą znajdującą się już na tej liście podając swoje: imię, nazwisko, zajmowane stanowisko, służbowy numer telefonu oraz adres e-mail.

Kiedy istniejący przedstawiciel wprowadzi Państwa dane do stosownego formularza, na podany adres e-mail zostanie przesłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Korzystając z niego będziecie Państwo mogli wybrać własną nazwę użytkownika i hasło za pomocą których będziecie się Państwo logować w Serwisie Kariera

Jeśli nie wiecie Państwo, kto z pracowników Państwa firmy jest jej przedstawicielem w naszym serwisie, prosimy o kontakt z Działem Współpracy z Otoczeniem SGH za pomocą formularza kontaktowego. Pracownik Biura poda Państwu dane kontaktowe osoby do której należy się zgłosić. W wyjątkowych przypadkach, takich jak nieosiągalność dotychczasowego przedstawiciela firmy lub zwolnienie go z pracy, pracownik Biura może również samodzielnie założyć konto nowego przedstawiciela i ewentualnie usunąć starego przedstawiciela z systemu. Prosimy jednak mieć na uwadze, że w takiej sytuacji musimy upewnić się co do autentyczności Państwa zgłoszenia.

Jestem przedstawicielem firmy zarejestrowanej w Serwisie Kariera. Otrzymałem wiadomość z prośbą o dodanie nowego przedstawiciela. Co powinienem zrobić?

Po upewnieniu się, że nadawca wiadomości jest pracownikiem firmy, którą Pan reprezentuje i jest uprawniony do publikowania ofert w jej imieniu, prosimy skorzystać z formularza dodawania przedstawiciela pracodawcy. Aby uzyskać dostęp do tego formularza należy:

  • skorzystać z odnośnika "Mój profil", widocznego po zalogowaniu się w serwisie poniżej nazwy zalogowanego użytkownika;
  • z widocznej po prawej stronie ekranu listy "Przypisane firmy" wybrać nazwę firmy, której przedstawiciel ma być dodany;
  • skorzystać z odnośnika "Dodaj przedstawiciela", widocznego poniżej listy przedstawicieli firmy, z prawej strony ekranu.

Po wprowadzeniu danych nowego przedstawiciela do formularza i przesłaniu go, nowy przedstawiciel otrzyma na podany adres e-mail wiadomość z linkiem pozwalającym mu zakończyć proces rejestracji.
W przypadku nieznajomości którejś z danych wymaganych w formularzu, należy wypełnić stosowne pole wartością tymczasową. Nowy przedstawiciel będzie miał możliwość samodzielnego skorygowania swoich danych.

Dlaczego przy rejestracji muszę podawać dane do faktury, jeżeli zamieszczanie ogłoszeń jest bezpłatne?

Zamieszczanie ogłoszeń w serwisie Kariera oraz informacji w zakładce Wiadomości jest bezpłatne, ale inne usługi są płatne: zamieszczenia bannera, dystrybucja ulotek na 1 piętrze przy Auli Głównej oraz na parterze przy sali obron (cennik), dlatego prosimy o podanie danych do faktury. W przypadku gdy pracodawcy decydują się na płatną promocję, dane mamy już dostępne w profilu pracodawcy.

Więcej informacji nt. odpłatnej promocji i reklamy firm na terenie SGH oraz najmu obiektów uczelnianych znajduje tutaj.

Reprezentuję firmę zagraniczną, która nie posiada polskiego NIP. Jak mogę się zarejestrować?

W celu rejestracji firmy zagranicznej, zlokalizowanej w kraju Unii Europejskiej (posiadającej NIP europejski - struktury identyfikacyjne numerów VAT dla poszczególnych państw europejskich dostępne tutaj) należy skorzystać ze standardowego formularza rejestracji.

Jeśli natomiast dana firma zlokalizowana jest poza Unią Europejską, prosimy o kontakt mailowy z Redakcją serwisu w celu założenia konta.

Logowanie

Nie mogę się zalogować. Jakiego loginu powinienem użyć?

Aby zapobiec kolizjom nazw, login wybrany przez przedstawiciela pracodawcy jest standardowo poprzedzany przedrostkiem "prac_". W związku z tym, w razie problemów z logowaniem, prosimy upewnić się, że przy logowaniu poprzedzacie Państwo wybrany login tym właśnie przedrostkiem, tak jak wynika to z instrukcji zawartych w formularzu rejestracyjnym oraz w wiadomości e-mail potwierdzającej aktywację konta.

Jeśli nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail potwierdzjącej aktywację konta, a Państwa konto zostało założone więcej niż 24 godziny temu, prosimy sprawdzić, czy e-mail aktywacyjny nie trafił przypadkowo do folderu "spam" w Państwa skrzynce pocztowej. Jeśli nie ma go tam, prosimy o kontakt.

Ogłoszenia

Czy publikacja ogłoszenia w Serwisie Kariera jest płatna? Po co w trakcie rejestracji muszę wprowadzać dane do faktury?

Każde ogłoszenie może zostać umieszczone w naszym serwisie bezpłatnie na okres dwóch tygodni. Przedłużenie publikacji oferty jest również bezpłatne.

Czy muszę zamieszczać informacje o oferowanym wynagrodzeniu?

Rekomendujemy podawanie kwoty wynagrodzenia, np. w postaci widełek płacowych przy danym ogłoszeniu jako dobrą praktykę rekrutacyjną, która wspiera budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy.

Jak usunąć ogłoszenie z serwisu? Co oznacza przycisk "Archiwizuj ofertę"?

Do wcześniejszego przerwania publikacji ogłoszenia w Serwisie Kariera  służy przycisk "Archiwizuj ofertę" widoczny dla pracodawcy na stronie ze szczegółami oferty. Prosimy o samodzielne korzystanie z tego właśnie przycisku ilekroć chcecie Państwo usunąć ofertę z Serwisu, w szczególności w sytuacjach, gdy nie jesteście Państwo zadowoleni z treści przesłanej oferty.

Po użyciu przycisku "Archiwizuj", ogłoszenie pozostaje w naszej bazie, posiada jednak status archiwalnego i tym samym widoczne jest jedynie dla administratora oraz dla pracodawcy, który je opublikował.

Jak mogę edytować ogłoszenie?

Prosimy skorzystać z przycisku "Edytuj" widocznego poniżej ogłoszenia. Po wprowadzeniu zmian oferta zostanie czasowo wycofana z publikacji, do czasu zaakceptowania zmian przez moderatora.