115 000 młodych Europejczyków skorzystało już z Sojuszu dla Młodych zainicjowanego przez Nestlé

Artykuły
Od 2014 roku w ramach „Sojuszu dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) 115 000 osób otrzymało propozycję pracy oraz praktyk i staży, w tym samo Nestlé zaoferowało 32 000 szans zatrudnienia

Od początku trwania inicjatywy w Polsce stworzono szanse zatrudnienia dla blisko 2000 osób – zaoferowano pracę w Nestlé prawie 1 500 młodym, a blisko 470 zostało objętych programem praktyk i staży. Ponadto, firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 działań takich jak warsztaty i wykłady dla młodych w całym kraju
Firmy należące do Sojuszu zadeklarowały, że do końca 2020 roku łącznie zaoferują młodym 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk

Inicjator „Sojuszu dla Młodych” – firma Nestlé ogłosiła, że stworzy 35 000 nowych miejsc pracy dla młodych, w tym 15 000 staży i praktyk. W samej Polsce koncern stworzy 1300 szans zatrudnienia dla osób do 30 r. ż. do 2020 roku

Członkowie Sojuszu wskazali dualny system edukacji jako bardzo istotny element wsparcia na rynku pracy młodych w Europie.

„Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) to pierwsza w historii ogólnoeuropejska inicjatywa przedstawicieli świata biznesu na rzecz walki z bezrobociem wśród ludzi młodych, zrzeszająca ponad 200 dużych i małych firm. W całej Europie od 2014 roku programem zostało objętych łącznie 115 00 młodych Europejczyków. Dodatkowo utworzono 620 dualnych systemów edukacji w całej Europie i przeprowadzono 10 000 warsztatów z praktycznymi poradami dotyczącymi rozmowy kwalifikacyjnej i przygotowania CV.

– W Nestlé panuje przekonanie, że poprzez przygotowanie młodych do odnalezienia się na rynku pracy, możemy pomóc im w budowaniu lepszej przyszłości. Wierzymy, że mamy obowiązek wspierać ich w zdobywaniu doświadczenia i umiejętności, które są potrzebne do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Odbycie praktyk to bardzo dobry pierwszy krok na drodze do zdobycia wymarzonej pracy – mówi Luis Cantarell, Wiceprezes Nestlé na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną.

Zaangażowane w inicjatywę firmy, oferując konkretne doświadczenie zawodowe, chcą walczyć z tym, co młodzi bezrobotni Europejczycy uważają wciąż za główny powód swojej sytuacji zawodowej.
– Przeprowadzono badanie wśród 1 700 praktykantów. Wykazało ono, że 96% z nich uważa, iż staże i praktyki pomogą im w znalezieniu pracy po zakończeniu studiów, a 98% respondentów poleciłoby innym udział w stażu. Wyniki badania świadczą o tym, że nadal musimy umacniać oraz pielęgnować współpracę między szkolnictwem a sektorem prywatnym – mówi Karen Fichuk, Prezes firmy Nielsen.

230 000 miejsc pracy, staży i praktyk do 2020 roku
Kontynuując wspieranie młodych rozpoczynających swoją karierę zawodową i umacnianie współpracy przedsiębiorstw ze szkołami, przedstawiciele Nestlé oraz firmy zaangażowane w „Sojusz dla Młodych” spotkali się 15 listopada 2016 roku w Parlamencie Europejskim m.in. z Europejską Komisarz ds. Zatrudnienia Marianne Thyssen. Podczas wydarzenia reprezentanci Sojuszu przyznali, że europejski sukces „Sojuszu dla Młodych” zainspirował ich do rozpowszechnienia inicjatywy na rzecz zatrudnienia młodzieży na pozostałych kontynentach. W tym celu firmy zobowiązały się do podwojenia wysiłków i stworzenia do 2020 roku w sumie 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk dla młodych Europejczyków.

Cele inicjatywy Nestlé w Polsce przekroczone o 150%
Inicjatywa Nestlé w Polsce zakładała początkowo zatrudnienie i zrealizowanie praktyk zawodowych przez prawie 800 osób. Szybko okazało się, że cel zostanie przekroczony i to ponad dwukrotnie!

W Polsce Nestlé wraz ze swoimi partnerami biznesowymi przygotowało aż 6 600 ofert zatrudnienia, praktyk i staży dla młodych! W samym Nestlé Polska, od początku trwania inicjatywy, zatrudniono blisko 1 500 młodych, a prawie 470 zostało objętych programem praktyk. Ponadto firma Nestlé Polska przeprowadziła 530 warsztatów i wykładów dla młodych w całym kraju.

Kontynuując sukces inicjatywy, firma Nestlé Polska zdeklarowała, że do 2020 roku utworzy 1300 szans zatrudniania, praktyk i staży dla osób do 30 r. życia.

[Wpis pochodzi z roku 2016]