Czwartek, 13 sierpnia 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Doradca Kariery / Warsztaty dla studentów

Warsztaty dla studentów

We współczesnym świecie niezwykle cenionymi umiejętnościami, zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym, są umiejętności psychospołeczne. Aby ułatwić studentom SGH start w życie zawodowe oraz pomóc w efektywnym funkcjonowaniu w kontaktach społecznych, zapraszamy na warsztaty psychoedukacyjne. Warsztaty odbywać się będą cyklicznie w ciągu roku akademickiego. Prowadzone będą przez doradcę kariery, trenera biznesu. Zapraszamy także wszystkich studentów na nowy cykl warsztatów poświęconych umiejętnościom miękkim. Warsztaty te będą prowadzone przez następujące firmy zrzeszone w Klubie Partnerów SGH: DB Schenker, Deloitte, EY, KPMG Sp. z o.o., L'Oréal Polska Sp. z o. o., PKO BP, PwC.

Tematyka warsztatów prowadzonych przez Doradcę kariery

Aktualne informacje na temat zbliżających się zapisów na warsztaty są publikowane w dziale Wydarzenia.

  • Rekrutacja i selekcja bez tajemnic

W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę nt.: sposobów i źródeł pozyskiwania pracy, nauczą się zasad profesjonalnego pisania dokumentów aplikacyjnych; będę uczestniczyli w symulacjach rozmów kwalifikacyjnych; zapoznają się z przykładowymi zadaniami pojawiającymi się w testach kompetencyjnych; wykonają test osobowościowy; odświeżą swą wiedzę z zakresu zasad savoir vivre obowiązujących podczas rozmowy kwalifikacyjnej (etykieta ubioru, powitania, wymiana uścisków dłoni etc.). Warsztaty są  szansą na zadanie rekruterom- praktykom wszelkich pytań z zakresu rekrutacji. Polecamy je zarówno przygotowującym się do rozmów kwalifikacyjnych jak i tym, którzy swą przyszłość zawodową wiążą z obszarem rekrutacji i selekcji pracowników.

  • ABC sztuki prezentacji
Warsztaty zaopatrzą uczestników w niezbędną wiedzę z zakresu prezentacji oraz oswoją z sytuacją ekspozycji społecznej. Uczestnicy poznają zasady tworzenia profesjonalnej prezentacji, znaczenia elementów wystąpień  takich jak: komunikacja werbalna, mowa ciała, etykieta zachowania w zakresie kreowania pożądanego wizerunku. Nauczą się również jak efektywnie pracować głosem. Ponadto poznają sposoby i techniki radzenia sobie ze stresem, pojawiającym się w sytuacji ekspozycji społecznej (rozmowa kwalifikacyjna, wystąpienia na forum).

Podczas tych warsztatów wykorzystywać będziemy kamerę.

  • Assessment Centre

Warsztaty te stanowią mini sesję Assessment Centre. W trakcie jej trwania uczestnicy  zapoznają się z teoretycznymi założeniami tej formy selekcji; dowiedzą się czym są modele kompetencyjne i jak je się tworzy; wezmą udział w kilku przykładowych zadaniach (zarówno indywidualnych jak i grupowych) z którymi można spotkać się podczas sesji Assessment Centre. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję przeanalizować  zadania zarówno z perspektywy uczestnika jak i "spojrzeć" na nie z punktu widzenia assessora. Warsztaty te to doskonała okazja na zweryfikowanie swoich zdolności interpersonalnych takich jak: praca w zespole, komunikacja, asertywność, umiejętność pracy pod presją czasu.

Warsztaty są nie tylko pigułką wiedzy na temat sesji Assesment Centre, ale to przed wszystkim  doskonały sposób na oswojenie się z tą nowoczesną i coraz częstszą formą rekrutacji.

Nasze warsztaty charakteryzuje:
  • praktyczne podejście do omawianych zagadnień (ograniczamy wiedzę teoretyczną do niezbędnego minimum na rzecz praktycznych ćwiczeń: scenek, case study, wymiany doświadczeń, gier symulacyjnych, zadań problemowych etc.);
  • angażowanie wewnętrznych zasobów i potencjału uczestników;
  • nauka poprzez doświadczenie: w trakcie szkoleń stwarzamy uczestnikom przestrzeń do ćwiczenia, eksperymentowania, uczenia się i działania z zaangażowaniem emocji.  Ma to na  celu wypracowanie indywidualnych, skutecznych wzorców i stylów działania.

Serdecznie zapraszamy!