Środa, 21 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Dokumenty / Zyskać doświadczenie i pieniądze

Zyskać doświadczenie i pieniądze

50 miejsc stażowych w największych polskich firmach czeka na studentów w ramach 7. edycji Programu Kariera organizowanego przez Polską Radę Biznesu. Formuła praktyk oparta na włączeniu uczestników do grona zespołów realizujących bieżące zadania firm daje szansę zdobycia prawdziwego doświadczenia u progu kariery zawodowej w otoczeniu prawdziwych przedsiębiorców. Praktyki Polskiej Rady Biznesu mają jeszcze jedną ważną zaletę. Wszystkie staże są płatne.

prb

 

Curtis Development, BRE BANK, Bakalland, Polska Grupa Farmaceutyczna, Mulitikino, Polska Grupa Energetyczna, Kulczyk Holding to tylko niektóre z firm, które w ramach Programu Kariera oferują studentom odbycie staży. I co więcej, wszystkie są płatne. Studenci dostają szansę nie tylko zdobycia cennego doświadczenia, ale także zarobienia od 1500 do 2000 zł brutto. Tego nie oferuje żaden inny program staży studenckich w Polsce!

Warunkiem przystąpienia do Programu jest rozwiązanie jednego z trzech case’ów zamieszczonych na stronie Polskiej Rady Biznesu w zakładce Program Kariera (www.prb.pl), a następnie zaaplikowaniu poprzez formularz rejestracyjny. Kandydat poza informacjami na swój temat (dane osobowe, wykształcenie, znajomość języków obcych itp.) powinien wskazać firmę, w jakiej chciałby odbyć staż. Możliwe jest podanie maksymalnie pięciu firm. Podczas procesu aplikowania kandydat zostanie poproszony o załączenie wcześniej rozwiązanego case’u.
Termin zgłoszeń upływa 24 maja 2010 r.

Rozwiązując zadanie warto pamiętać o wymogach formalnych ogłoszonych w regulaminie Praktyk. Case study nie może być krótsze niż jedna strona i nie dłuższe niż pięć stron drukowanych. W przypadku prezentacji w Power Point regulamin mówi o co najmniej pięciu slajdach, nie więcej jednak niż piętnastu.

Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne przez firmy, do których aplikowali o staż. O terminie spotkania kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Zwycięska grupa 50 osób otrzyma od Polskiej Rady Biznesu możliwość odbycia praktyk, a 30 najlepszych laureatów uzyska dodatkowo zaproszenie na wrześniowe warsztaty weekendowe z udziałem członków Polskiej Rady Biznesu.

- Zachęcamy studentów do składania aplikacji na organizowane przez Polską Radę Biznesu staże, które zapewniają jego uczestnikom możliwość realizacji zadań związanych z bieżącą pracą firmy. Praktykanci zostają włączeni do zespołów i są traktowani jak inni pracownicy. Realizują zadania, które podlegające ocenie, a za wykonaną pracę otrzymują wynagrodzenie. Tym samym mają możliwość poznania prawdziwego obrazu funkcjonowania organizacji i zdobycia praktycznych umiejętności. To doskonały sprawdzian u progu własnej kariery zawodowej - mówi Marian Owerko, Prezes Bakalland S.A. i V-ce Prezes Polskiej Rady Biznesu, odpowiedzialny za Program Kariera.

Do tej pory w siedmiu edycjach Programu udział wzięło 200 studentów. W ocenie osób, które skorzystały z praktyk oferowanych przez Polską Radę Biznesu jest to najlepszy program pod względem jakościowym w Polsce.

Kamil Gębski, obecnie młodszy kierownik produktu w Bakalland, gdzie odbywał praktyki w ramach Programu Kariera, wspomina że największym zaskoczeniem było dla niego to, że został potraktowany jak pełnowartościowy pracownik firmy, a nie jak stażysta, któremu kazano tylko „pakować paczki”.

- Niestety takie były moje doświadczenia z innym programem stażowym - mówi. Jak sam przyznaje, jego praktyka to była twórcza praca i odpowiedzialność za podejmowane decyzje. - Miałem możliwość realizacji konkretnych zadań, spotykania się z menedżerami różnego stopnia, podpatrywania pracy fachowców - mówi.

Kamil Gębski należy do grona praktykantów, którym udało się po zakończeniu stażu dostać pracę w tej samej firmie. - Największą zaletą Programu jest to, że kształci studentów i przygotowuje ich do pracy, a ja jestem tego przykładem – dodaje.

Tegoroczna, największa w skali całego przedsięwzięcia edycja pod względem liczby miejsc stażowych organizowana jest przy współudziale portalu onet.pl, portalu rekrutacyjnego pracuj.pl oraz telewizji TVN CNBC. System eRecruiter, wspierający pracę specjalistów HR z pomocą nowoczesnych technologii, ułatwi i przyspieszy przeprowadzenie selekcji aplikacji.

Polska Rada Biznesu chce w przyszłości uczynić Program Kariera najlepszym programem stażowym w Europie Środkowo – Wschodniej.