Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Dokumenty / MIT ZAINWESTUJE PRAWIE 7 MLN ZŁ W INNOWACYJNE POMYSŁY Z OBSZARU IT

MIT ZAINWESTUJE PRAWIE 7 MLN ZŁ W INNOWACYJNE POMYSŁY Z OBSZARU IT

Mazowiecki Inkubator Technologiczny, spółka należąca do giełdowej Arterii S.A., w listopadzie rozpoczęła nabór aplikacji na tworzenie innowacyjnych przedsiębiorstw. Realizowany projekt adresowany jest do osób będących pomysłodawcami lub właścicielami unikalnych technologii w branży informatycznej (w tym mobilnej). MIT zdobył na ten cel z funduszy unijnych (PO IG 3.1) prawie 7 mln złotych.

Nabór będzie prowadzony w trybie ciągłym, nie dłużej niż 30 miesięcy. Wielkość pojedynczej inwestycji wyniesie równowartość 200 tys. euro, stanowiących maksymalnie 49,9 % udziałów MIT w nowej spółce.

Projekt składa się z trzech etapów (selekcji, preinkubacji, wejścia kapitałowego). Wystarczy zarejestrować się na stronie www.e-mit.pl, zalogować i na początek przesłać prosty formularz zgłoszeniowy (etap selekcji). W drugim etapie, dla wybranych pomysłów, przy wsparciu konsultingu biznesowego, opracowane zostaną biznesplany obejmujące strategię, model biznesowy, analizę pod kątem otoczenia rynkowego oraz konkretnych branż. Z autorami najlepszych pomysłów MIT założy nowe spółki i zainwestuje w nie kapitał.

„Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby z pomysłem na rentowny biznes. Preferujemy przy tym ludzi z doświadczeniem i kontaktami, którym brakuje kapitału, aby wreszcie zacząć ‘działać na swoim’. Mazowiecki Inkubator to szansa także dla tych,  którym już się udaje, ale bez dodatkowej gotówki nie są w stanie osiągnąć odpowiedniej skali działalności. Szczególnie perspektywicznym biznesom jesteśmy wstanie zapewnić zresztą dodatkowe finansowanie, pochodzące z alternatywnych źródeł. To, czego nie oferuje żaden inny fundusz ani inkubator to także możliwość korzystania ze wsparcia merytorycznego menedżerów pracujących na co dzień w Grupie Kapitałowej Arteria S.A. Obejmie ono nie tylko pomoc na etapie zarządzania i wsparcia operacyjnego, ale także umożliwienie dotarcia z ofertą do nowych klientów przy wykorzystaniu naszych - zwykle trwałych i wieloletnich - relacji biznesowych” – mówi Sebastian Pielach, Członek Zarządu Mazowieckiego Inkubatora Technologicznego Sp. z o.o.