Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Społeczeństwo

Społeczeństwo

Muzyka w biznesie, biznes w muzyce - rozmowa z pianistką o powiązaniach muzyki i biznesu

Do dzisiejszego wywiadu zaprosiłam Zuzannę Całkę, pianistkę, wykładowczynię Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (przedmiot marketing w kulturze), cenionego pedagoga muzycznego. W trakcie naszej rozmowy poszukamy elementów łączących muzykę (szczególnie tę klasyczną) ze światem biznesu. Przyjrzymy się w jaki sposób kompetencje artystyczne mogą znaleźć swoje zastosowanie w biznesie. I wreszcie, odpowiemy na pytanie, czy muzyka może istnieć bez biznesu czy może jest tak, że to biznes nie może żyć bez muzyki? Zapraszam Państwa serdecznie do lektury!

Pracowite wakacje

Jak spędziliśmy tegoroczne wakacje? Z badania przeprowadzonego przez Praca.pl wynika, że 37% użytkowników portalu nie skorzystało z urlopu latem.

Czego z Internetu może dowiedzieć się o Tobie rekruter?

Poszukując pracy staramy się zadbać o swój wizerunek, zrobić jak najlepsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Piszemy profesjonalne CV, tworzymy niebanalny list motywacyjny, inwestujemy czas i pieniądze w nienaganny ubiór i fryzurę, przygotowujemy się do rozmowy rekrutacyjnej.

Pokolenie Y – nowe wyzwanie dla pracodawców

Postęp techniczny i zmiany w gospodarce sprawiają, że pojawiają się coraz wyraźniejsze różnice pomiędzy pokoleniami. Każda nowa generacja niesie ze sobą nowe wyzwania, z którymi musi poradzić sobie zarówno rynek pracy, jak i pracodawcy. Zadanie to wydaje się być szczególnie trudne w przypadku najmłodszych pracowników, którymi należy umiejętnie pokierować, dając im jednocześnie dość dużą swobodę. Radzimy, jak jak zarządzać najmłodszymi osobami w zespole.

Twój sposób na studia AEGEE

Pierwszy semestr studenckiego życia za nami. Okrzepliśmy już w nowym towarzystwie i często równie nieznanym mieście. Wiemy dokładnie od kogo pożyczyć dobre notatki, z kim przegadać nudny wykład i co kryje się pod hasłem „sesja”. To, czego jeszcze wielu z nas nie wie, to jak wykorzystać cały swój potencjał poza własnym wydziałem i aktywnie przeżyć studia.