Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Prawo pracy / Załóż własną firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy

Załóż własną firmę z Wojewódzkim Urzędem Pracy

Do 40 tys. bezzwrotnej dotacji można otrzymać na Mazowszu na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i jego filie rozpoczęły realizację kolejnych sześciu projektów o wartości około 12 mln zł, finansowanych z unijnych środków. Dzięki temu w naszym regionie powstanie 228 nowych firm.

Pierwsze nabory ruszyły w maju i czerwcu: w Ciechanowie, Płocku,  Ostrołęce, Ciechanowie oraz dla mieszkańców powiatów podwarszawskich. W Radomiu rekrutacja rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca. 

O dotację inwestycyjną, finansowaną z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia, mogą ubiegać się mieszkańcy Mazowsza, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej na rok przed przystąpieniem do projektu oraz należą do jednej z głównych grup docelowych: osoby zamieszkałe w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców, kobiety powracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka, osoby powyżej 45 roku życia, powracający z emigracji zarobkowej, pracownicy, którzy utracili zatrudnienie z powodu restrukturyzacji firmy lub zwolnień grupowych.

Dla osób, które zakwalifikują się do projektów, zagwarantowano jednorazową, bezzwrotną dotację do 40 tys. zł na uruchomienie własnej firmy (m.in. na koszty reklamy, promocji, założenia strony internetowej) oraz pomoc szkoleniową i doradczą potrzebną do założenia działalności gospodarczej. Uczestnicy zostaną również objęci podstawowymi i specjalistycznymi szkoleniami oraz indywidualnym wsparciem doradczym przez 6 miesięcy po zarejestrowaniu firmy. Beneficjenci mogą ubiegać się również o wsparcie pomostowe, czyli otrzymywać przez 6 miesięcy do około 1250 zł miesięcznie na pokrycie opłat obligatoryjnych (głównie składek ZUS). Uczestnik projektu, który otrzyma jednorazową dotację inwestycyjną, będzie zobowiązany przez 12 miesięcy prowadzić własną działalność gospodarczą. Takie kompleksowe wsparcie pozwoli przyszłym przedsiębiorcom nie tylko otrzymać niezbędny zastrzyk gotówki na pierwsze inwestycje, ale także wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia firmy.

Szczegółowe informacje o naborach i wynikach rekrutacji są zamieszczone na stronie internetowej WUP www.wup.mazowsze.pl w zakładce Filie.

Wiesława Lipińska

WUP w Warszawa 

 

Źródło: http://wup.mazowsze.pl/proart/index.php/aktualnosci/1155-zaloz-wlasna-firme-z-wojewodzkim-urzedem-pracy-1.html