Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Poszukiwanie pracy

Poszukiwanie pracy

Social media tajną bronią rekruterów

Za pomocą jednego kliknięcia można dowiedzieć się o człowieku naprawdę wiele, zwłaszcza w czasach mediów społecznościowych. Wiedzą o tym pracodawcy i wykorzystują social media nie tylko do celów rekrutacyjnych, np. publikując oferty pracy, ale również po to, by sprawdzić potencjalnego kandydata. Co interesuje rekruterów i gdzie poszukują oni informacji?

O potrzebie zbierania referencji

Referencje to ważny dokument, uzupełniający wiedzę potencjalnego pracodawcy na nasz temat. Z takiego dokumentu czerpie on informacje o naszych cechach osobowości, umiejętnościach, doświadczeniu zawodowym W liście z rekomendacjami osoby trzecie (a więc niezależne źródło) przedstawiają swoją opinię na nasz temat, podkreślając nasze mocne strony, osiągnięcia, pozytywne relacje, jakie udało się nam zbudować.

Polka zmienia pracę

Ewa straciła pracę z dnia na dzień, etat Zuzy przejęła kuzynka szefowej. Anna musiała rozstać się ze szkołą, a firma Eweliny splajtowała. Co dalej? Zmiana pracy to życiowe salto. Tym trudniejsze, gdy nowy zawód nie ma nic wspólnego z dotychczasowym. Można przez to przejść i nie zwariować? Podobno zmiany są dobre. Ale ile kosztują?

Przebudź się!

Zobacz, czy to, co robisz, ci służy. Tylko wtedy jest szansa, że odkryjesz swoje powołanie i osiągniesz sukces – mówi Maciej Bennewicz, trener coachingu. Rozmawia Alina Gutek