Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Poszukiwanie pracy / Dni Kariery – edycja jesienna 2014. Dział Współpracy z Otoczeniem SGH – partnerem merytorycznym!

Dni Kariery – edycja jesienna 2014. Dział Współpracy z Otoczeniem SGH – partnerem merytorycznym!

W dniach 20-21 października br. na Auli Spadochronowej SGH odbyła się jesienna edycja Dni Kariery. Organizatorem tego wydarzenia był AIESEC - globalna organizacja studencka. Impreza ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze stronu nie tylko studentów naszej uczelni, lecz także ochoczo wzięli w niej udział studenci i absolwenci innych warszawskich uczelni (Politechnika Warszawska, WAT, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski). Nadrzędnym celem Dni Kariery jest stworzenie szansy i przestrzeni do bezpośredniego kontaktu studentów z pracodawcami. Dzięki czemu, jak piszą na swej stronie internetowej organizatorzy, buduje się most pomiędzy światem biznesu a społecznością akademicką, co sprzyja przedsiębiorczości i jest przejawem odpowiedzialnego, proaktywnego podejścia młodych ludzi do dzisiejszego, niełatwego rynku pracy.

Pierwszego dnia wydarzenia prezentowały się przedsiębiorstwa z branży FMCG, drugiego zaś - firmy konsultingowe. Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy, zostało wprowadzone stoisko konsultacyjne (CV POINT) Działu Współpracy z Otoczeniem SGH, reprezentowane przez Kingę Strzelecką - doradcę zawodowego. CV POINT to miejsce, gdzie pod okiem eksperta, praktyka w obszarze rekrutacji i selekcji można było zredagować swoje CV, list motywacyjny, porozmawiać na tematy związane z procesem rekrutacji itd.

CV POINT cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, w niektórych momentach można nawet mówić o oblężeniu standu, gdyż kolejna ustawiona do doradcy była naprawdę imponująca. W ciągu dwóch dni aż 110 osób skorzystało z porad w zakresie poprawnej edycji dokumentów kwalifikacyjnych! Bardzo cieszy fakt, że aplikacje wielu studentów, nawet tych z I czy II roku studiów, są bogate w ciekawe, wartościowe doświadczenia zawodowe. Co więcej, CV „naszych” studentów są przygotowane z dużą starannością (zarówno jeżeli chodzi o treść, jak i formę) i po uwzględnieniu większości wskazówek rekruterskich już na poziomie wstępnej selekcji aplikacji studenci SGH są konkurencyjni na rynku pracy.

Dział Współpracy z Otoczeniem dzięki zaangażowaniu w tegoroczną edycję Dni Kariery stał się ich partnerem merytorycznym!

Liczymy, że kolejne Dni Kariery, zaplanowane na 25.03.2015 r., będą równie ciekawe, zaowocują znalezieniem wymarzonej pracy i nawiązaniem długotrwałych relacji z pracodawcami.

Już teraz zapraszamy także do wiosennego CV POINT-u. Doradcy zawodowi chętnie odpowiedzą na wszelkie Wasze pytania, pomogą w napisaniu profesjonalnego CV, podzielą się swoim rekruterskim doświadczeniem! 

Do zobaczenia na wiosnę!

 

Kinga Strzelecka

Doradca zawodowy

Dział Współpracy z Otoczeniem SGH


PS Przypominamy także o możliwości konsultacji dokumentów aplikacyjnych przez cały rok u naszych doradców zawodowych (doradca.zawodowy@sgh.waw.pl).