Niedziela, 20 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Poszukiwanie pracy

Poszukiwanie pracy

Rozmowa nagrywana - rozmowa oceniana

Zmiana i rozwój to słowa odmieniane przez wszystkie przypadki w dzisiejszych realiach biznesowych. Dotyczy to również obszaru rekrutacji i selekcji pracowników, który w ostatnim czasie niezwykle dynamicznie ewoluuje. Warto zatem być na bieżąco i wiedzieć co w rekrutacyjnej trawie piszczy.

Metamorfoza

Intrygują mnie wszelkiej maści metamorfozy. Pasjami mogłabym oglądać zdjęcia przedstawiające zmiany wizerunkowe czy designerskie, a przeobrażenia (te pozytywne oczywiście) zachodzące w obszarze ludzkich zachowań czy postaw, wprawiają me serce w radosne bicie. Porównując rzeczywistość PRZED i PO, czasami naprawdę trudno jest uwierzyć, że owo PO jest tym samym co PRZED, a poddane jedynie kilku zabiegom „upiększającym” (często bardzo subtelnym, dodajmy).

Jak aplikować o pracę w Wielkiej Brytanii, a jak w Stanach Zjednoczonych? Czyli: kiedy używać CV, a kiedy resume

Jeżeli zastanawiacie się nad poszukiwaniem pracy w krajach anglojęzycznych, warto pamiętać, że sposób w jaki aplikujemy o pracę w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii będzie inny od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Te różnice widoczne są już na etapie tworzenia dokumentów aplikacyjnych.

Jak zabłysnąć w rozmowie przez Skype?

Rozmowy o pracę przez Skype stają się coraz bardziej popularną alternatywą zarówno dla rozmów telefonicznych, jak i spotkań twarzą w twarz. Jednak, pomimo że jesteśmy w stanie się widzieć, rozmowa za pośrednictwem Internetu znacznie różni się od osobistego spotkania. Dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Poniżej zamieszczamy kilka punktów, które pomogą wam zabłysnąć w czasie rozmowy przez Skype.

115 000 młodych Europejczyków skorzystało już z Sojuszu dla Młodych, w tym samo Nestlé zaoferowało aż 32 000 szans zatrudnienia.

Od 2014 roku programem „Sojusz dla Młodych” (ang. „Alliance for YOUth”) zostało objętych łącznie 115 000 młodych Europejczyków, w tym w Polsce prawie 2000 osób. Firmy zaangażowane w Sojusz jednak na tym nie poprzestają – do 2020 roku zaoferowały stworzenie dla ludzi młodych kolejnych 230 000 miejsc pracy, staży i praktyk w całej Europie. Sam inicjator Sojuszu – firma Nestlé, zobowiązała się do utworzenia 35 000 nowych szans zatrudnienia, w tym przygotowania 15 000 ofert staży i praktyk dla młodych ludzi.

Jak mądrze wybrać pierwszą pracę

Zaczynasz pracę? Jeśli nie musisz, nie rzucaj się na pierwszą ofertę, jaka ci się trafi. Warto od początku świadomie układać swoją zawodową karierę.

Przepis na sukces zawodowy - zdrowy rozsądek i trochę szczęścia…

Szukasz pracy? Efekty tych poszukiwań nie są zadowalające mimo dobrego CV i doświadczeń zdobytych podczas wielu rozmów kwalifikacyjnych? Może zabierasz się za to źle? Trochę zdrowego rozsądku nie zaszkodzi…

Mail z dokumentami aplikacyjnymi

Wiele osób poszukujących pracy zadaje sobie pytanie jak powinien wyglądać mail do pracodawcy, w którym przesyłamy naszą aplikację.

Kłamstwo a szukanie pracy

Rynek pracy jest pełen ludzi mówiących półprawdy lub wręcz kłamiących, aby dostać pracę. Zazwyczaj popycha ich do tego chęć wyolbrzymienia swoich osiągnięć lub ukrycia porażek. Jednak prawdomówność jest do pogodzenia ze sztuką autoprezentacji − trzeba tylko znać granicę i pilnować się, aby jej nie przekroczyć.

„Gdzie chciałbyś być za pięć lat?”, czyli trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

To pytanie, które chyba każdy z nas słyszał na większości rozmów kwalifikacyjnych. Rekruter, który je zadaje chce sprawdzić czy jesteś osobą ambitną i czy dążysz do rozwoju. Jednak jak w przypadku większości tego typu pytań trzeba uważać na odpowiedź. Powinna być możliwie jak najbardziej konkretna. Poniższe wskazówki pomogą ci odpowiedzieć na nie tak, by zadziałało na twoją korzyść.

Ciekawe hobby, nietypowe języki... Jak uatrakcyjnić swoje CV?

W CV liczy się nie tylko Twoje doświadczenie zawodowe, kwalifikacje czy przebyte kursy i szkolenia. Możesz przykuć uwagę pracodawcy prezentując się w nim nie tylko jako dobry pracownik, ale i interesująca osoba, mająca swoje pasje i zainteresowania. Jak to zrobić? Poznaj porady ekspertów monsterpolska.pl.

Szukanie pracy niczym jazda kolejką górską

Chyba każdy, kto choć raz zmierzył się z szukaniem pracy, może powiedzieć, że to proces pełen wzlotów i upadków. Czasem długotrwały, w którym radość z telefonu od rekrutera przeplata się z poczuciem rezygnacji po otrzymaniu finansowej oferty od potencjalnego pracodawcy. Można go porównać do jazdy kolejką górską, a wygrywają Ci, którzy wytrwale dążą do swojego celu. Jak zatem nie dać się zwariować w czasie szukania pracy?

6 powodów, przez które rekruter może Cię znienawidzić

Jeżeli zależy Ci na konkretnym stanowisku pracy, to na pewno świadomie nie chcesz zrobić czegoś, czym mógłbyś zrazić do siebie rekrutera. Możesz być jednak zaskoczony, jak wielu nadgorliwym kandydatom zdarza się uczynić wroga z osoby prowadzącej rekrutację. Zazwyczaj jest to spowodowane tym, że po prostu za bardzo starają się wywrzeć dobre wrażenie. Oto kilka zachowań, przez które można trafić na czarną listę.

Czym jest networking i jak się do niego zabrać?

Networking opiera się na poznawaniu ludzi, którzy mogą pomóc Ci w rozwoju Twojej kariery. Nie musisz wcale być grubą rybą czy najbardziej towarzyską osobą na świecie, aby nawiązywać kontakty efektywnie. Buduj trwałe, silne relacje z innymi – to się opłaca!

Porozmawiajmy o pieniądzach

Negocjacje płacowe nie są łatwe ani przyjemne. Bądź na to gotowy. Ale im więcej wysiłku włożysz w przygotowanie się do tych rozmów, tym przyjemniejsze będzie Twoje życie potem.

Profil w mediach społecznościowych Twoim nowym CV

Rekrutacja opiera się na ludziach i dlatego relacje interpersonalne to jeden z ważniejszych jej elementów. Rekruterzy coraz częściej zwracają uwagę na tych kandydatów, których CV pokazuje nie tylko doświadczenie zawodowe, ale także kim są jako ludzie. W jaki sposób pokazać to potencjalnemu pracodawcy? Tutaj z pomocą przychodzą media społecznościowe.

8 zwrotów, które powinieneś usunąć ze swojego CV

Kiedy piszesz CV, starasz się, aby wyglądało profesjonalnie, pokazywało Cię z jak najlepszej strony i zostało zauważone przez rekrutera. Są jednak takie zwroty, które kandydaci umieszczają w CV, myśląc, że pomogą im osiągnąć zamierzony cel, a jest jednak odwrotnie. W rzeczywistości wywołują one ciarki u menedżerów i rekruterów.

Strój na rozmowę kwalifikacyjną

Kiedy otrzymujesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, jeden zły ruch może przekreślić Twoje szanse na otrzymanie pracy. Nawet najbardziej imponujące CV zblaknie w chwili, gdy na podstawie nieodpowiedniego stroju, rekruter wyrobi sobie o Tobie niekorzystne zdanie.

100 pytań, które mogą zostać zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej może paść wiele różnych pytań, ponieważ każdy z rekruterów jest inny. Czy spotkałeś się już z tymi pytaniami? Mamy nadzieję, że nie wszyscy rekruterzy są tak wymagający. Przygotowaliśmy dla Was listę 100 najczęściej zadawanych pytań.

Staż przepustką do sukcesu na rynku pracy? To możliwe!

Jak wynika z badań Eurobarometru, prawie połowa respondentów z krajów UE, odbyła przynajmniej jeden staż lub praktykę i dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie zawodowe. Ekspert monsterpolska.pl radzi, jak szukać korzystnych form zdobycia szlifów zawodowych i jednocześnie wynieść z nich cenne doświadczenia.