Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Artykuły / Niezbędnik kariery

Niezbędnik kariery

Świadome i aktywne planowanie swojej zawodowej przyszłości już w czasie studiów zwiększa szansę na pracę dającą rozwój, satysfakcję, radość i dobre wynagrodzenie. Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywami, usługami i działaniami, które mogą Wam w tym pomóc.

Programy praktyk i staży firm z Klubu Partnerów SGH

Praktyki i staże to opcja budowania doświadczenia zawodowego, z której warto, a czasem nawet trzeba skorzystać w trakcie studiów. Są one doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na zgłębienie meandrów wiedzy branżowej, poznanie specyfiki danego biznesu oraz poszerzenie sieci kontaktów. Charakter praktyk, czas ich trwania, wymiar godzinowy oraz liczbę uzyskanych punktów ECTS określa plan i programów studiów.

Progamy menedżerskie

Programy menedżerskie to nowatorska forma rozwoju przyszłych liderów polegająca na równoległym, dynamicznym rozwijaniu ich umiejętności zarządczych oraz wiedzy specjalistycznej.  Są one kierowane głównie do studentów ostaniach lat studiów oraz absolwentów. Cechą charakterystyczną programów jest rotacyjna formuła pracy. Oznacza to, iż uczestnik w czasie całego programu realizuje paromiesięczne projekty, w kilku działach organizacji, które wskazał na etapie rekrutacji (do programu) jako najatrakcyjniejsze i najbardziej związane z preferowaną ścieżką rozwoju.

Certyfikaty i dyplomy zawodowe

Zdobytą wiedzę i posiadane kompetencje w zakresie określonego obszaru warto potwierdzać odpowiednimi egzaminami, certyfikatami, dyplomami. Stanowić one mogą olbrzymi atut przy poszukiwaniu pracy. Znaczenie ma jednak ich jakość, a nie liczba, warto zatem zrobić rozpoznanie, jakiego rodzaju poświadczenia kwalifikacji są cenione lub wręcz wymagane w poszczególnych branżach.