Piątek, 2 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Zachęcamy do udziału w IX edycji konkursu o Europejską Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego!

Zachęcamy do udziału w IX edycji konkursu o Europejską Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego!

Konkurs skierowany jest do osób realizujących projekty ułatwiające porozumienie między obywatelami krajów europejskich. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 25 stycznia 2016 roku.

Konkurs jest adresowany do osób w wieku od 16 do 30 lat, będących obywatelami lub mieszkańcami jednego z państw członkowskich UE. Zgłaszać można się indywidualnie albo grupowo.

Nagroda jest przyznawana przez Parlament Europejski i Fundację Nagrody im. Karola Wielkiego za projekty realizowane przez młodych ludzi, które:

  • promują porozumienie na poziomie europejskim i międzynarodowym,
  • sprzyjają rozwojowi wspólnego poczucia europejskiej tożsamości oraz integracji,
  • proponują wzorce postępowania młodym ludziom w Europie,
  • przedstawiają praktyczne przykłady tworzenia przez Europejczyków jednej społeczności.

Projekty mogą dotyczyć organizacji różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do młodzieży, wymian sprzyjających integracji czy innowacyjnych projektów internetowych o zasięgu europejskim.

Laureaci

Zwycięski projekt otrzyma 5000 euro. Dla drugiego miejsca została przewidziana nagroda 3000 euro, a dla trzeciego 2000 euro. W ramach nagrody trzej laureaci otrzymają również zaproszenie do zwiedzenia siedziby Parlamentu Europejskiego (w Brukseli lub w Strasburgu).

Reprezentanci wybranych projektów krajowych zostaną zaproszeni do udziału w czterodniowej wycieczce do Akwizgranu (Aachen) w Niemczech, gdzie 3 maja 2016 roku odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy:

http://www.charlemagneyouthprize.eu/