Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Start-up w cenie: 50 000 euro oraz wsparcie biznesowe od firmy Bayer dla każdej zwycięskiej firmy

Start-up w cenie: 50 000 euro oraz wsparcie biznesowe od firmy Bayer dla każdej zwycięskiej firmy

Masz pomysł na innowacyjny projekt w zakresie zdrowia, ale nie wiesz jak go zrealizować? Interesują Cię nowe technologie? Jeśli na oba powyższe pytania odpowiedziałaś/eś „tak”, zgłoś się do programu Bayer Grants4Apps.

Rozpoczęła się trzecia edycja programu Akcelerator Grants4Apps. Inicjatywa została przygotowana przez ekspertów firmy Bayer z myślą o wsparciu dla startupów z obszaru zdrowia
i nowych technologii. Firma Bayer poszukuje startupów, których projekty z zakresu oprogramowania, sprzętu i technologii tworzą wartość dodaną dla lekarzy i pacjentów. W zeszłym roku do programu zgłosiło się 215 startupów z 48 krajów świata.

Chęć uczestnictwa w tegorocznej edycji programu wraz z krótkim opisem pomysłu należy zgłosić na adres: innov(at)bayer.com do  15 maja 2016 roku.

– Nie ma żadnych ograniczeń w kwestii zakresu tematycznego. Niezależnie od tego, czy mówimy o aplikacjach mobilnych czy usługach, urządzeniach mobilnych do przetwarzania danych, oprogramowaniu lub sprzęcie –– podkreśla prezes Bayer w Polsce, Christophe Dumont. – W tym roku skupiamy się bardziej na projektach związanych z naszymi obszarami leczenia, takimi jak zdrowie kobiet, kardiologia, okulistyka, hematologia, onkologia i radiologia. Jesteśmy jednak również otwarci na projekty, które uwzględniają aspekt łączenia pacjentów i lekarzy w celu tworzenia dla nich wartości dodanej – uzupełnia.


Sto dni intensywnego wsparcia

Bayer wybierze 5 pomysłów na biznes o największym potencjale. Zwycięzcy przeniosą się do akceleratora innowacji Grants4Apps na kampusie Bayer w Berlinie na trzy i pół miesiąca (od sierpnia do grudnia 2016 roku). Akcelerator innowacji Bayer oferuje dedykowaną powierzchnię biurową dla każdego z pięciu startupów, gdzie nowo powstałe przedsiębiorstwa będą mogły pracować nad rozwojem swoich projektów i modeli biznesowych. W tym czasie Bayer zobowiązuje się zapewnić startupom wsparcie ze strony doświadczonych menadżerów jako trenerów wraz z intensywnym doradztwem ze strony zewnętrznych przedsiębiorców. Każda
z nowo powsta­łych firm otrzyma również wsparcie finansowe w wysokości do 50,000 euro.

 

Pionierskie aplikacje do diagnozowania, leczenia i zapobiegania

Nowoczesne rozwiązania informatyczne zmieniły obraz współczesnej medycyny. Mobilne aplikacje i usługi, mobilne urządzenia do przetwarzania danych, produkty medyczne i zestawy do diagnozy odgrywają coraz większą rolę przy profilaktyce zdrowia, w trakcie diagnozy i leczenia pacjentów. Dzięki programowi Grants4Apps™ firmy Bayer możliwe jest wsparcie oraz długofalowa współpraca z najbardziej obiecującymi projektami z obszaru opieki zdrowotnej. 

 

Więcej o programie https://www.grants4apps.com/berlin/