Niedziela, 20 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Po raz drugi Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje konkurs na najlepszego studenta zagranicznego InterSTUDENT 2010.

Po raz drugi Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje konkurs na najlepszego studenta zagranicznego InterSTUDENT 2010.

Konkurs InterSTUDENT adresowany jest do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. W konkursie mogą wziąć udział studenci obcokrajowcy lub posiadający podwójne obywatelstwo.

Do Polski na studia przyjeżdża coraz więcej młodzieży z zagranicy, grupa ta liczy już ponad 16 tys. studentów. Dochodzi do tego prawie 10 tysięcy stypendystów Erazmusa i uczestników innych programów wymiany studenckiej rocznie. Studenci zagraniczni stali się integralną, choć nie zawsze docenianą, częścią polskiego środowiska akademickiego. Konkurs InterSTUDENT to pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa, skierowana do środowiska studentów zagranicznych w Polsce.

Kandydaci muszą wykazywać się aktywnością na polu kulturalnym, społecznym, proekologicznym lub sportowym, działaniami wpisującymi się w ideę wielokulturowości, dobrymi wynikami w nauce (bez zaliczeń warunkowych, nie powtarzają roku), a także postawą inspirującą do działania i wkładem w aktywizację wspólnot obywatelskich w środowisku lokalnym.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom w trzech kategoriach (studia licencjackie, studia magisterskie, studia doktorskie) odbędzie się podczas uroczystej gali, zorganizowanej w ramach konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2011", w styczniu 2011 r.

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 grudnia 2010

Pobierz Ankietę


Konkurs INTERSTUDENT organizowany jest pod Honorowym Patronatem prof. dr hab. Katarzyny Chałasińskiej-Macukow, przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP)Dodatkowych informacji udziela: Karolina Chróstna, e-mail: k.chrostna@perspektywy.pl
tel. 22 628 58 62, fax 22 629 16 17 www.studyinpoland.pl/interstudent/