Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / OTWARCIE 10-TEJ EDYCJI KONKURSU TRIMO RESEARCH AWARDS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ, INŻYNIERSKĄ, MAGISTERSKĄ I DOKTORSKĄ.

OTWARCIE 10-TEJ EDYCJI KONKURSU TRIMO RESEARCH AWARDS NA NAJLEPSZĄ PRACĘ LICENCJACKĄ, INŻYNIERSKĄ, MAGISTERSKĄ I DOKTORSKĄ.

Słowenia, Trebnje, 27 styczeń 2011 – w tym roku Trimo już po raz dziesiąty organizuje coroczny konkurs na najlepszą pracę naukową. Swoje licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktorskie prace można składać w terminie od 27 stycznia do 15 marca 2011.

trimoTrimo jest jednym z europejskich liderów dostarczających kompleksowe rozwiązania dla budynków opartych na konstrukcji stalowej oraz ognioodpornych, ściennych i dachowych płyt warstwowych.
W tym roku firma Trimo obchodzi swoje 50 urodziny. Trimo to firma przywiązująca dużą uwagę do spraw rozwoju i innowacji oraz ciągłej wymiany świeżych i inspirujących informacji; Trimo pobudza kreatywne myślenie i działanie poprzez organizowanie różnych projektów i konkursów – z których największą międzynarodową popularność ma dziś konkurs
Trimo Research Awards.  Konkurs wzbudza zainteresowanie nie tylko w Słowenii, gdzie mieści się siedziba Trimo, ale również w wielu innych europejskich krajach. To jeden z powodów, dla którego tegoroczna edycja konkursu została otwarta dla studentów z Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Czarnogóry, Chorwacji, Włoch, Węgier, Polski, Słowacji, Słowenii, Serbii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

W tym roku, organizowany już po raz 10- ty konkurs Trimo Research Awards, da autorom nagrodzonej pracy niepowtarzalną możliwość urzeczywistnienia swoich pomysłów. Jak powiedział Miloš Ebner, MBA, Przewodniczący komisji ds. prac badawczych, „głównym celem konkursu jest stworzenie pozytywnej współpracy pomiędzy młodymi, ambitnymi naukowcami, ich mentorami, profesorami oraz światem akademickim połączonej z działaniami Trimo, mającymi na celu zastosowanie tej zdobytej wiedzy w praktyce i osiągnięcie fizycznych rezultatów”.  

Poza budowaniem relacji pomiędzy firmą a uniwersytetami oraz wzrostem rozpoznawalności firmy wśród studentów i specjalistów, jednym z głównych zadań konkursu jest również zachęcenie do przepływu i wymiany informacji pomiędzy Trimo a zewnętrznymi podmiotami, działającymi w obrębie zainteresowań firmy.  Chcemy również zachęcić wybitnych studentów do zapoznania się z naszą firmą i przyłączenia się do niej w przyszłości. 

W ciągu dziesięciu lat organizacji konkursu, udział w nim wzięło 47 szkół wyższych z 11 krajów, wyłaniając łącznie 348 nagrodzonych prac. Około jedna czwarta z prac nagrodzonych znalazła swoje zastosowanie w rzeczywistej współpracy z Trimo w różnych dziedzinach jej działalności.

Do tegorocznej edycji konkursu mogą być składane prace licencjackie, magisterskie, inżynierskie
i doktorskie,
ukończone pozytywnym egzaminem w okresie od 11 stycznia do 31 grudnia 2010 roku. Prace nadsyłać można od 27 stycznia do 15 marca 2011.
 

Konkurs Trimo Research Awards otwarty jest dla wszystkich praz naukowych z dziedziny architektury, budownictwa i inżynierii mechanicznej. Komitet Trimo ds. prac badawczych we współpracy ze specjalistami z poszczególnych dziedzin, dokona wyboru najlepszych prac.

Pod uwagę brane będą przede wszystkim prace przedstawiające nowoczesne rozwiązania i osiągnięcia naukowe, których zastosowanie mogłoby wiązać się z korzyścią dla Trimo i stanowić istotny wpływ na dalszy sukces i rozwój firmy.  

Zwycięscy konkursu otrzymają nagrody pieniężne; streszczenie pracy zostanie opublikowane w specjalnej kolekcji prac naukowych konkursu Trimo Research Awards.  

W celu zgłoszenia swojej pracy należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na oficjalnej stronie konkursu: www.trimo-researchawards.com oraz przysłać, bądź dostarczyć osobiście wydrukowany oryginał pracy na adres: Trimo, d. d., Trimo Research Awards, Prijateljeva cesta 12, 8210 Trebnje, Słowenia do 15 marca 2011.

Dodatkowe instrukcje dotyczące składania prac dostępne są na stronie www.trimo-researchawards.com. Wszelkie zapytania można kierować pod adresem: award@trimo.si.