Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Odpowiedzialni CSR Case Study 2010 – czas start!

Odpowiedzialni CSR Case Study 2010 – czas start!

Płatny staż w organizacji pozarządowej oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe czekają na studentów i absolwentów, którzy wezmą udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu Odpowiedzialni CSR Case Study 2010 (Odpowiedzialni Corporate Social Responsibility Case Study 2010).

 

Po sukcesie pierwszej edycji studenckiego konkursu, która odbyła się w minionym roku akademickim, nie mogło być inaczej, II edycja stała się faktem. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, pozyskanie sponsorów i partnerów dla drugiej edycji było łatwiejsze. Dzięki temu projekt konkursu jest jeszcze bogatszy i wyjdzie poza ramy Internetu, dodatkowo laureaci mogą liczyć na odbycie płatnego stażu w Forum Odpowiedzialnego Biznesu w Warszawie oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

Dlaczego CSR? CSR to nowoczesna koncepcja zarządzania przedsiębiorstwem. Zarządzania odpowiedzialnego wobec swoich interesariuszy i etycznej działalności firmy we wszystkich dziedzinach, uwzględniającej wszystkie podmioty z otoczenia. Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce decyduje się na tę strategię prowadzenia biznesu, bo stają się świadomymi uczestnikami polskiej gospodarki, u podstaw której zawsze są ludzie, zawsze jest społeczeństwo. Coraz więcej konsumentów zwraca uwagę, na to, czy firma dba o pracowników, środowisko oraz czy angażuje się w sprawy społeczności lokalnej. Organizacje muszą mieć to na uwadze szczególnie w tak trudnych czasach jak teraz, gdy otoczenie konkurencyjne jest bardzo agresywne a wskaźniki gospodarcze potrafią zmieniać się w nieprzewidziany sposób.

Na czym polega konkurs? Każdy student dowolnej uczelni, z dowolnego miasta ma za zadanie rozwiązanie case’a dotyczącego odpowiedzialności instytucji finansowych za swoich klientów. Im lepiej wykona zadanie, tym większa szansa na wygraną. Nie liczy się średnia na studiach, ani doświadczenie zawodowe, tylko kreatywność oraz umiejętność strategicznego myślenia. Aby poprawnie rozwiązać zadanie, należy rozumieć podstawowe założenia Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Zadanie jest już do pobrania ze strony konkursowej.

Kto to wszystko organizuje? Studenci studentom: głównymi inicjatorami i organizatorami są ambasadorzy Ligi Odpowiedzialnego Biznesu oraz Studenckie Koło Naukowe Młody Menedżer z Bielska-Białej i wrocławskie Koło Naukowe Biznesu Odpowiedzialnego Społecznie „BOSS”. Wsparcie merytoryczne oraz finansowe dla organizatorów udzielili Tesco Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, PricewaterhouseCoopers, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Grupa Orange, Campeoni Agencja Interaktywna, Helion oraz Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.

Gdzie można wszystko znaleźć? Oczywiście na stronie internetowej która jest punktem wyjścia dla tego interaktywnego konkursu: www.odpowiedzialni-csr-casestudy.pl. Można też zapytać Wojciecha Bachtę – koordynatora projektu wojciechbachta@gmail.com!

 

csr logo