Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Napisz najlepszą pracę. Zostań Magistrem PAFERE. Wygraj 3000 zł!

Napisz najlepszą pracę. Zostań Magistrem PAFERE. Wygraj 3000 zł!

W tym roku konkurs odnosi się do dorobku Frédérica Bastiata. "Nawiązanie pracy konkursowej dzieł Frédérica Bastiata nie musi być ścisłe – chodzi bardziej o inspirację niż naśladownictwo."

Frédéric Bastiat jest jedną z kluczowych postaci dla rozwoju myśli ekonomicznej, nie tylko z uwagi na doniosłość i wagę jego prac, ale przede wszystkim z powodu bogactwa języka, obrazowych porównań oraz prostych i zapadających w pamięć przykładów ukazujących rzeczywiste mechanizmy rządzące gospodarką. Bastiat był gorącym przeciwnikiem socjalizmu, lecz nie z powodów ideologicznych, lecz wyłącznie dlatego że był w stanie wykazać, iż jest to system skazany na klęskę. Historia dowiodła słuszności poglądów Bastiata.

Konkurs Magister PAFERE ma wypromować autora najlepszej pracy pod względem merytorycznym. Temat pracy jest dowolny, jakkolwiek oczekujemy prac osadzonych we współczesności. Jednocześnie chcemy, aby uczestnicy konkursu czerpali inspirację z dorobku Bastiata, w szczególności z tytułu i treści pracy "Co widać i czego nie widać". Zależy nam bowiem na tym, aby prace dotykały zasadniczego problemu, jakim są procesy niedostrzegalne, do zauważenia których i docenienia konieczny jest namysł i odpowiednia wiedza.

Wierzymy, że nagrody o łącznej wartości 5250 zł stanowić będą istotną zachętę dla świeżo upieczonych magistrów.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu