Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Międzynarodowy konkurs Airbusa Pomysły z polotem (Fly Your Ideas) edycja 2015 – weź udział, zarejestruj swój zespół teraz!

Międzynarodowy konkurs Airbusa Pomysły z polotem (Fly Your Ideas) edycja 2015 – weź udział, zarejestruj swój zespół teraz!

Czy jesteś zafascynowany innowacyjnością? Czy masz pomysły na rewolucyjne rozwiązania dla branży lotniczej? Czy chcesz się nimi pochwalić i zaprezentować je liderowi branży? Jeśli tak, właśnie masz szansę to zrealizować!

 

Firma Airbus zaprasza i zachęca  studentów na całym świecie do kształtowania przyszłości lotnictwa pasażerskiego. Airbus nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i sposobów na udoskonalenie podróży lotniczych i właśnie to jest tematem międzynarodowego konkursu Airbusa pod patronatem UNESCO.

Uczestnikami konkursu „Pomysły z polotem” mogą być zespoły składające się z 3 do 5 studentów, reprezentujących uczelnie na całym świecie, studiujący na studiach magisterskich lub doktoranckich wszelkie kierunki, począwszy od technicznych, poprzez marketing, ekonomię, dyscypliny humanistyczne i  nauki ścisłe, filozofię aż po kierunki artystyczne.

Możesz zarejestrować swoją drużynę i przedłożyć koncepcję do 1 grudnia 2014 r. Finały odbędą się w czerwcu 2015, kiedy wybrane zespoły zaprezentują swoje koncepcje  przed panelem ekspertów Airbusa i z branży lotniczej. Zwycięzcy edycji 2015 otrzymają nagrodę 30 000 Euro, a zdobywcy drugiego miejsca – 15000 Euro.

Ubiegłoroczny zwycięzca, Team Levar, to zespół pięciu studentów designu z Uniwersytetu Sao Paulo w Brazylii, którzy stworzyli zainspirowaną stołem do air hockeya innowacyjną poduszkę powietrzną do ładowania i rozładowywania bagażu. Może ona usprawnić pracę osobom zajmującym się przeładunkiem bagażu na lotniskach.

 

W poprzedniej edycji udział wzięło 22 studentów z Polski.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

press@airbus-fyi.com