Poniedziałek, 28 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Masz pomysł na biznes w sieci – weź udział w konkursie Allegro i wygraj 10 000 euro

Masz pomysł na biznes w sieci – weź udział w konkursie Allegro i wygraj 10 000 euro

Właśnie rusza „Start with e-nnovation” – konkurs na najlepszy pomysł na projekt internetowy w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest on organizowany już po raz drugi przez Grupę Allegro.

 

inno

Może wziąć w nim udział każdy, kto ma pomysł na e-biznes – firmę internetową, nową stronę społecznościową czy rozrywkową, platformę ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, serwis do realizacji transakcji finansowych, aplikację na telefony komórkowe, dodatek ułatwiający zakupy w sieci.

Aby zgłosić swój projekt, należy do 5 września 2011 roku  przesłać jego krótki opis przedstawiający:

  • innowacyjność;
  • model biznesowy i możliwości wdrożenia na rynku IT;
  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Na tej podstawie Rada Programowa konkursu ocenia nadesłane pomysły. Jury „Start with e-nnovation” składa się z doświadczonych praktyków e-biznesu, przedstawicieli funduszy inwestycyjnych czy inkubatorów startupów. Wybiorą oni pięciu finalistów, którzy podczas międzynarodowej konferencji e-nnovation przedstawią najbardziej innowacyjne pomysły. Po prezentacji Rada wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy.

W poprzedniej edycji „Start with e-nnovation” wzięło udział ponad 130 projektów z Rosji, Słowacji, Czech, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. Najlepsza zdaniem jurorów okazała się rumuńska aplikacja Squeeqly - usprawniająca zakupy w internecie, z kolei przychylność publiczności zdobył polski projekt Zubibu – mobilny sklep internetowy. 

 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/contest_project/.

Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/contest/.E-nnovation to międzynarodowe spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października 2011 roku w Poznaniu. Organizowana jest już po raz drugi. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 20 prelegentów i 500 uczestników (przedsiębiorcy, blogerzy, menedżerowie, inwestorzy) z Polski i świata. Podczas konferencji podsumowane zostaną zmiany, jakie zaszły w e-handlu w Europie Centralnej w ciągu ostatniego roku. Omówione zostaną kierunki i bariery rozwoju gospodarki elektronicznej w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Specjaliści pokażą, jak wykorzystywać najnowsze technologie i rozwiązania, aby usprawniać działalność firm w internecie. Podpowiedzą czego unikać, aby osiągnąć sukces w e-biznesie. Uczestnicy będą mieli także okazję na wymianę opinii, doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

Organizatorem konkursu „Start with e-nnovation” oraz konferencji  „e-nnovation – more than experience” jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 72 innych serwisów w 16 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej m.in.: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech.

Dodatkowych informacji udziela:

Magdalena Rejent

dotPR

kom. +48 691 784 729

e-mail: Magdalena.rejent@dotpr.pl