Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Konkurs „Wiesz? Wymyśl... Wygraj!”

Konkurs „Wiesz? Wymyśl... Wygraj!”

Przekonaj inwestora i załóż innowacyjny biznes!

Opisy pomysłów na innowacyjny biznes można zgłaszać do konkursu „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!”. Wybrani pomysłodawcy zaproszeni będą na warsztaty, szkolenia i konsultacje. Przy wsparciu ekspertów dopracowywać będą swoje pomysły, aby ułożyć z nich propozycje inwestycyjne. Najlepsi będą mogli pozyskać fundusze na swoją firmę, o ile uda im się przekonać do tego inwestorów. Zgłoszenia do konkursu odbywają się przez stronę www.CambridgePYTHON.pl/Konkurs .

„Ten konkurs jest jak zabawa, która zmienia się w prawdziwy biznes.” – tłumaczy dr Kamil Kulesza, manager projektu CambridgePYTHON, organizującego konkurs – „Z krótkiego opisu pomysłu, który prześlą nam na początku uczestnicy, ma w ciągu trwania konkursu powstać prawdziwy biznesplan, propozycja inwestycyjna, a później firma, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie zespołów.” 

Konkurs „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” odbył się po raz pierwszy w 2007 roku. W ciągu trzech edycji do CambridgePYTHON wpłynęło około 200 zgłoszeń. Ponad 50 zespołów miało możliwość dopracowania swoich pomysłów w czasie szkoleń, z czego ponad 20 zaprezentowało się przed inwestorami, a 12 zespołom złożono propozycję finansowania. 

Pomysły mogą zgłaszać nie tylko studenci czy doktoranci, ale także wszystkie osoby, które chciałyby założyć własny biznes i pozyskać na ten cel pieniądze. Szkolenia organizowane będą w Warszawie.

Organizatorem konkursu jest CambridgePYTHON projekt promujący  przedsiębiorczość akademicką i komercjalizację nauki wzorowaną na metodach wypracowanych na  Uniwersytecie w Cambridge.

Pomysły w Konkursie „Wiesz? Wymyśl… Wygraj!” można będzie zgłaszać do 22 maja 2010.

Więcej szczegółów na stronie www.CambridgePYTHON.pl

cambridge python