Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Koniec wakacji, czas do... inwestora!

Koniec wakacji, czas do... inwestora!

“Twój najlepszy pomysł na lato” - takim hasłem Entrepreneuria.eu zachęciła w czerwcu studentów, młodych technologów i przedsiębiorców do udziału w wakacyjnym akceleratorze start-upów Entrepreneuria Start-up Academy.

Program zakończył się we wtorek 3 października oficjalną prezentacją projektów. W Demo Day udział wzięło blisko 80 osób wypełniając po brzegi biuro wspierającej polski rynek start-upów firmy Reaktor.net.

Podczas gali finałowej Akademii zaprezentowało się 8 zespołow, spośród których wyłoniono zwycięzcę plebiscytu. Nagrodę główną, ufundowaną przez Clipatize, panel jurorów przyznał twórcom projektu Owller - oprogramowania dla właścicieli klubów wspierającego zarządzanie i monetyzację relacji z klubowiczami w kanałach social media (w tym poprzez Facebook), uzupełnionego o aplikację mobilną ułatwiającą klubowiczom komunikację i poszukiwanie nocnej rozrywki. Wyróżnienie publiczności w kategorii “najlepsza prezentacja” otrzymał projekt Jakuba Chomentowskiego o roboczej nazwie “Eye Tracker”. Jakub w trakcie Programu rozwinął prototyp technologii umożliwiającej śledzenie pozycji twarzy i oczu użytkownika tabletu lub smartfona jedynie przy wykorzystaniu kamery wbudowanej w dane urządzenie. Siłą tego rozwojowego projektu są szerokie perspektywy implementacyjne oraz, jak okazało się podczas Demo Day, urzekający darem przekonywania pomysłodawca.

Ponad dwumiesięczna, intensywna praca z uczestnikami akceleratora, obejmująca  przeszło 100 godzin mentorskich oraz 58 godzin treningowych, zaowocowała wysokim poziomem prezentacji, a co więcej - 5 biznesplanami, które swoim realnym potencjałem rynkowym wzbudziły żywe zainteresowanie inwestycyjne wśród przedstawicieli biznesu i inkubatorów przedsiębiorczości.

“Wielką przyjemność i satysfakcję daje mi myśl, że udało nam się przyczynić do wystartowania paru dobrze rokujących młodych firm. Życzę im dalszych sukcesów!” powiedziała po wydarzeniu Mara Puacz - koordynatorka Entrepreneuria.eu. Borys Musielak, założyciel goszczącego galę centrum co-workingowego Reaktor zauważył, że choć miejsce to jest doskonale znane w polskim środowisku start-upowym, to po raz pierwszy odbyło się tam wydarzenie o takim wyjątkowym charakterze.

Inicjatywy, takie jak Entreprenuria Start-Up Academy i Reaktor wypełniają istotne braki w Polskim systemie kształcenia i rozwoju kadr poprzez kształtowanie postaw przedsiębiorczych, skuteczną edukację w zakresie mechanizmów rynkowych, wspieranie rozwoju umiejętności w zakresie: nowych mediów, ich roli w komunikacji marketingowej, budowy modeli biznesowych, współpracy z inwestorami, prezentacji, sprzedaży oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.  Stanowią tym samym niezbędne elementy współczesnej gospodarki.

Program akceleracji odbył się dzięki wsparciu finansowemu Fundacji MOST oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. “Program spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych, aspirujących przedsiębiorców. Demo Day udowodniło, że wartość tego typu inicjatyw jest oczywista. To niesamowite, jak bardzo te projekty dojrzały w ciągu zaledwie 2 miesięcy wakacji. Gratulujemy i kibicujemy im w dalszym rozwoju. A tych, którzy przegapili bieżącą edycję, już dziś zapraszamy na kolejną!” podsumował Jan Kaczmarek z Zarządu Fundacji MOST.