Środa, 30 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / KAMPANIA "Pomagam.bo"

KAMPANIA "Pomagam.bo"

„Pomagam bo” to kampania o charakterze non-profit, której celem jest zainicjowanie budowy prężnie działającej i aktywnej społeczności wolontariuszy w Internecie.

pb1Wolontariat procentuje. Pomaga spojrzeć z innej perspektywy na wiele spraw i przewartościować życie. Podjęcie się wolontariatu owocuje rozwojem osobistym, może stać się przygodą życia i z pewnością przyniesie bezcenną satysfakcję. To przylądek bezinteresowności w dzisiejszym świecie wymiernych wartości.

Wolontariat a kariera. Wolontariat przydaje się w karierze! Warto pokazać się pracodawcy jako osoba zaangażowana społecznie.

Każdy może pomagać. Kampania ma uświadomić Polakom jak wiele ogromnych przedsięwzięć działa na zasadzie wolontariatu. Modeli współpracy w ramach wolontariatu jest wiele. Napisz jak Ty pomagasz na www.pomagambo.pl lub na www.facebook.com/pomagam.bo

KONKURS "Wolontariat - lubię to!"

Chcemy, aby Wasze historie zachęciły innych do działania . Wolontariat zmienia świat – lubimy to!

Jesteś wolontariuszem i pracujesz z wykluczonymi? Nauczyłeś się czegoś nowego, zdobyłeś nowe umiejętności? Wiesz co chcesz robić w życiu? Zdobyłeś nowych przyjaciół? Pomogłeś komuś?

Podziel się swoimi wrażeniami pisząc bloga. Opisując swoją pracę i wyzwania, którym musisz na co dzień sprostać, możesz stać się przewodnikiem wielu młodych ludzi – takich jak Ty – którzy też chcą pomagać.

pb3Dla kogo?

W Konkursie udział może wziąć każda osoba pełnoletnia, która w trakcie trwania Konkursu (luty – maj 2011 r.) pracuje z osobami wykluczonymi.

Jak dołączyć?

To proste. Na stronie pomagam.bo znajdź formularz i do 22 lutego 2011 r. zgłoś próbną notatkę blogową. Postaraj się, żeby była jak najbardziej atrakcyjna – pozwoli Ci to na przejście do drugiego etapu Konkursu.

Dla 4 wybranych blogerów drugi etap staje się areną do pokazania szerokiej publiczności prawdziwego talentu. Przez dwa miesiące, od 1 marca do 30 kwietnia, najlepsi będą walczyć o nagrody dużej wartości. Walka toczyć będzie się na blogi. Wymagane: minimum dwa wpisy tygodniowo. Wygra ten, który w sumie otrzyma najwięcej „Lubię to” pod swoimi notatkami.pb2

Kiedy zacząć?

Przykład notatki blogowej prześlij za pomocą strony pomagam.bo najdalej do 22 lutego.

25 lutego poznacie czterech najlepszych blogerów, którzy przez 2 miesiące – od marca do kwietnia – dzielić się będą swoim doświadczeniem, wiedzą, smutkami i radościami związanymi z ich pracą jako wolontariuszy.

Wyniki Konkursu poznacie przed 10 maja 2011 r. Wygrywa ten bloger, którego notatki będą najpopularniejsze – czyli takie, które polubi największa liczba osób.

Nagrody

Autor najbardziej popularnego bloga otrzyma netbooka, a autorowi najciekawszego bloga specjalnie powołana komisja ekspercka przyzna cenną nagrodę wyróżnienia.