Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Jeszcze zdążysz wystartować po kapitał na start! Konkurs „Startery Innowacji”

Jeszcze zdążysz wystartować po kapitał na start! Konkurs „Startery Innowacji”

Jeszcze do 15 kwietnia 2010 r. przyjmowane są zgłoszenia do konkursu „Startery Innowacji”. Pomysły na nowatorski biznes można rejestrować za pośrednictwem portalu KapitalNaStartwInnowacje.pl.

 

start innowacji

Konkurs „Startery Innowacji” jest jednym z działań w ramach projektu unijnego „Kapitał na start w innowacje – promocja innowacji w środowisku biznesowym i naukowym”, realizowanego przez Miasteczko Multimedialne – Park Technologiczny oraz Stowarzyszenie Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych.

Adresatami są:

 • młodzi, kreatywni innowatorzy,
 • pomysłodawcy indywidualni, osoby fizyczne,
 • przedsiębiorcy związani z branżami takimi jak: informatyka, nowe technologie, Internet, telekomunikacja, biotechnologia,

a także wszyscy, którzy chcą zamienić swoją wizję w prawdziwy sukces oraz poszukują kapitału na rozpoczęcie lub rozwijanie własnych pasji i innowacyjnych rozwiązań, przekuwając je na realny biznes!.

 • Czekamy na zgłoszenia tylko do 15 kwietnia 2010 r.
 • Nagrodzimy autorów 20 najlepszych pomysłów.
 • Oszlifujemy Twój pomysł na biznes:
 • Wsparcie mentorów i pomoc przy pisaniu biznesplanu gratis!
 • Porady ekspertów, know-how biznesowy i tajniki procesów inwestycyjnych „od kuchni”.

Cel konkursu to wyłonienie najlepszych nowatorskich pomysłów oraz zapewnienie ich autorom wiedzy na start, czyli pełnego wsparcia merytorycznego podczas przygotowania do procesu inwestycyjnego, a następnie zaaranżowanie kontaktów z aniołami biznesu, potencjalnymi inwestorami, funduszami venture capital.

Mamy nadzieje, że Twój pomysł na innowacyjny biznes, przy współpracy z nami, będzie miał szansę odnieść sukces na miarę światową, jak np. serwisy Facebook, Hotmail, LinkedIn, YouTube, wyszukiwarka Google – czy też rodzime projekty, np: Teta, Computerland, Nasza Klasa, Bankier.pl, Złote Myśli, TravelPlanet.pl .

Jak podkreśla Elwira Waszkiewicz, Dyrektor Projektu „Kapitał na start w innowacje”: Pomysł to nie wszystko. Chodzi o to, żeby te pomysły ujrzały światło dzienne, by spojrzeli na nie eksperci, mentorzy – i oszlifowali je. Wtedy staną się zalążkiem nowych technologii, wielkich koncernów przyszłości.

1.     Nabór zgłoszeń trwa do 15.04.2010 r., za pośrednictwem formularza, znajdującego się na stronie http://www.kapitalnastartwinnowacje.pl/Szukam_Finansowania.html.

Regulamin konkursu: http://www.kapitalnastartwinnowacje.pl/Konkurs.html.

2.     Spośród nadesłanych wniosków Kapituła ds. Inwestycji w Innowacje wybierze 20 najlepszych projektów. Ogłoszenie listy laureatów nastąpi 4.05.2010 r. na stronie internetowej projektu.

3.     Każdy z laureatów otrzyma pakiet indywidualnych konsultacji „szytych na miarę” (łącznie po 24 godziny), obejmujący następujące obszary merytoryczne:

 • Marketingowa i finansowa strategia biznesu – 6 godzin,
 • Pomoc w wyborze optymalnej strategii inwestycyjnej – 6 godzin,
 • Przygotowanie zespołu negocjacyjnego do przeprowadzenia rozmów z inwestorem kapitałowym poprzez opracowanie strategii negocjacji – 3 godziny,
 • Przygotowanie biznesplanu – 7 godzin,
 • Pomoc przy ocenie zapisów umowy inwestycyjnej – 2 godziny.

Eksperci prowadzący konsultacje to praktycy posiadający wieloletnie doświadczenie w doradzaniu MSP w  zakresie pozyskiwania kapitału zewnętrznego, wyborze źródła finansowania oraz przygotowaniach do procesu inwestycyjnego. Więcej informacji: http://www.kapitalnastartwinnowacje.pl/Eksperci.html.

4.     Ostatnim etapem działań będzie aranżacja spotkań laureatów konkursu z aniołami biznesu i  inwestorami, co pozwoli na dobranie odpowiedniego rodzaju finansowania dla poszczególnych przedsięwzięć oraz nawiązanie relacji biznesowych.


Więcej informacji:

Portal projektu: www.KapitalNaStartwInnowacje.pl

Blog projektu: www.KapitalNaStart.com

GoldenLine: www.goldenline.pl/grupa/kapital-na-start

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z EFRR w ramach PO IG oraz budżetu państwa, Priorytet 3 – Kapitał dla innowacji, Działanie 3.3.1 – Tworzenie systemu ułatwiającego inwestowanie w MSP.

start innowacji dol