Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Intel Business Challenge Europe 2012 - młodzi z pomysłem na biznes zmieniają świat

Intel Business Challenge Europe 2012 - młodzi z pomysłem na biznes zmieniają świat

Ruszył projekt Intel® Business Challenge Europe 2012 adresowany do młodych przedsiębiorczych. Na zwycięzców konkursu czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 maja br.

Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej  nowatorskie pomysły wykorzystania nowych technologii o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.

Konkurs został podzielony na trzy etapy: 

  • W pierwszym etapie, trwającym do 7 maja br. uczestnicy rejestrują się na platformie HiTechPlant, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
  • Do drugiego etapu wybieranych jest 100 najlepszych pomysłów, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz  krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze  20 prac finałowych;
  • Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w jednym z europejskich miast jesienią 2012 roku.

Zwycięzcy Intel® Business Challenge Europe pojadą na finał Konkursu Intel® Global Challenge, który odbędzie się w listopadzie 2012 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureaci  Intel® Global Challenge będą rywalizowali o nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. dolarów oraz zyskają możliwość „sprzedania” swoich pomysłów inwestorom z Krzemowej Doliny.

Ubiegłoroczny europejski finał konkursu odbył się w Sopocie jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei (EFNI), organizowanemu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wśród finalistów znalazł się polski projekt NeuRON, którego autorzy wzięli udział w światowych finałach w Berkeley.

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii. Partnerem strategicznym jest europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise, a akredytowanym partnerem konkursu w Polsce został magazyn o biznesie technologicznym Proseed.

Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są  na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.

 

KONTAKT:              

Intel :                          

Michał Dżoga            

Head of Corporate Affairs, Central and Eastern Europe

(+48) 22 570 81 26    

michal.dzoga@intel.com

 

INVESTIN:               

Marta Feluś

(+48) 606 109 959

m.felus@investin.pl

 

Proseed Magazine:     

Anita Kijanka

 (+48) 606 691 708

akijanka@proseedmag.pl

 

Intel — informacje

Intel (NASDAQ: INTC) jest światowym liderem w dziedzinie komputerowej innowacji. Firma opracowuje i buduje technologie, które stanowią fundament urządzeń komputerowych współczesnego świata. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami newsroom.intel.com i blogs.intel.com.

 

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii — informacje

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii rozwija i komercjalizuje projekty zaawansowanych technologii we wczesnej fazie ich rozwoju, łącząc funkcje inkubatora i funduszu inwestującego. Zapewnia wsparcie merytoryczne, kapitałowe oraz dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów. Więcej informacji www.investin.pl.

 

Magazyn Proseed — informacje

Magazyn Proseed to praktyczne strony zakładania i prowadzenia skalowalnego biznesu, finansowania przedsięwzięć oraz budowania przewagi konkurencyjnej. Więcej informacji www.proseedmag.pl.