Piątek, 2 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / "PROJEKTOR - wolontariat studencki" - Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w programie!

"PROJEKTOR - wolontariat studencki" - Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w programie!

PROJEKTOR to program, który daje studentom możliwość rozwoju poprzez prowadzenie zajęć oraz warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. W PROJEKTORze studenci zdobywają cenne umiejętności, a jednocześnie dają dzieciom szansę na znalezienie własnych pasji.

Wolontariusze PROJEKTORa to studenci rozmaitych kierunków z różnych uczelni, których łączy chęć do samorozwoju. Studenci mają dowolność w wyborze placówek, gdzie zrealizują projekt. Na podstawie swoich pomysłów przygotowują plan i materiały potrzebne do zajęć, prowadzą je w zespołach 2-3 osobowych i dokumentują.

PROJEKTOR jest Programem dla młodych oraz ambitnych osób, które nie boją się podejmować wyzwań. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej https://projektor.org.pl. Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku oraz Instagramie.

Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości, która prowadzi także program Stypendia Pomostowe. Inicjatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

W wakacje PROJEKTOR proponuje studentom wyjazd do małych miejscowości, aby dzielić się swoją pasją. Wolontariusz może spędzić 4 lub 5 dni z przyjaciółmi w pięknych zakątkach Polski. Projekt wakacyjny to 5 godzin lekcyjnych dziennie, a po zajęciach możliwość skorzystania z lokalnych atrakcji, poznawania okolic bez ponoszenia kosztów.

Dlaczego za darmo?
Szkoła zapewnia wyżywienie oraz nocleg, a za dojazd i materiały na projekt student otrzymuje zwrot kosztów z PROJEKTORA.

Co można robić na projekcie?
Wolontariusze PROJEKTORa zazwyczaj realizują projekty artystyczne, sportowe, animacyjno-integracyjne oraz dotyczące nauk ścisłych. Student może zrealizować autorski projekt lub zainspirować się pomysłami jakie znajdzie na platformie PROJEKTORA (app.projektor.org.pl).

Dlaczego warto?

  • Opcja wakacji za darmo.
  • Możliwość odwiedzenia pięknych zakątków Polski.
  • Można zabrać znajomych i spędzić czas z przyjaciółmi.
  • To oryginalny pomysł na zrobienie czegoś  nietuzinkowego i niecodziennego
    - odpoczynek od rutyny – po to są wakacje!
  • Benefity – aktywność jest nagradzana w programie punktowym PROJEKTORa
  • Zabawa – można wziąć udział w grze “Projektor Play&Go” i wygrać zwrot kosztów biletów weekendowych, co umożliwia przedłużenie wspólnych wakacji
    i dalszą podróż.

Jak to działa?
Zajrzyj na stronę http://projektor.org.pl/ogarnij-patent-na-wakacje/ Znajdziesz tu mapę z lokalizacjami, które możesz odwiedzić i informacje jak krok po kroku zrealizować projekt wakacyjny w PROJEKTORze.