Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / Ace Manager - Polacy w Wielkim Finale!

Ace Manager - Polacy w Wielkim Finale!

Polska drużyna z Krakowa, o nazwie DSJ Company zajęła piąte miejsce w końcowym rankingu Ace Managera. 15 kwietnia pojadą do Paryża na Wielki Finał.

Polska drużyna o nazwie DSJ Company znalazła się w pierwszej piątce finalnego rankingu Ace Managera. DSJ Company tworzy trójka dwudziestolatków z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie: Jacek Kułakowski, Aleksandra Żuławska i Sabina Serafin, którzy już po pierwszym tygodniu rywalizacji  on-line znaleźli się w pierwszej dziesiątce. 15 kwietnia br. pojadą do Paryża aby w Wielkim Finale zmierzyć się z pozostałą czwórką finalistów: dwoma  drużynami  z Rosji, jedną  z Włoch i jedną  którą tworzą studenci z Niemiec, Szwecji i Holandii.

Pierwszy etap Ace Managera trwał 4 tygodnie, w trakcie których drużyny logując się na stronie projektu pracowały nad poszczególnymi zadaniami w wirtualnym świecie o nazwie Universe – City. Każdy zespół miał jeden cel: poprowadzić firmę Johna Mackenziego (byłego tenisisty) tak, aby zarobiła jak najwięcej pieniędzy. Studenci rozwiązywali szereg zadań, tzw. case studies z zakresu Retail Bankingu, Investment Solutions, Corporate & Investment Bankingu. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie, drużyna otrzymywała określoną ilość wirtualnych pieniędzy. Te z kolei można było wydać lub zainwestować. Każda decyzja pociągała za sobą określone ryzyko i skutki.  

Organizatorem konkursu Ace Manager jest bank BNP Paribas.

To druga jego edycja, ale w tym roku po raz pierwszy konkurs jest organizowany także w Polsce. Pula nagród wynosi 15 tysięcy euro. Zwycięska drużyna otrzyma 9 tysięcy euro. Trzymamy kciuki za naszych! 

Więcej informacji na stronie: http://acemanager.bnpparibas.com)