Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Projekty i konkursy / „EDUKREACJA” KONKURS KREATYWNY DLA STUDENTÓW NA PROMOCJĘ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

„EDUKREACJA” KONKURS KREATYWNY DLA STUDENTÓW NA PROMOCJĘ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Interesujesz się promocją, komunikacją wizualną, designem? Jesteś pomysłowy, potrafisz myśleć nieszablonowo i chcesz pokazać swoje umiejętności? Marzy Ci się kariera w branży public relations? Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza studentów wszystkich kierunków do udziału w konkursie na promocję uczenia się przez całe życie.

Świat wokół nas się zmienia. Dążymy do społeczeństwa wiedzy. Rośnie rola edukacji. Mamy coraz więcej możliwości, żeby się rozwijać. Kursy, szkolenia, warsztaty edukacyjne pozwalają zdobywać nowe umiejętności, ale warto pamiętać, że uczymy się także w domu, na podwórku, od innych osób. Czytamy książki, korzystamy z Internetu, dyskutujemy ze znajomymi - uczymy się nawet wtedy, kiedy o tym nie wiemy. Nowa wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne to szanse na lepszą pracę, wyższe zarobki, ciekawsze życie, więc warto się uczyć! Celem Konkursu organizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych jest promocja uczenia się przez całe życie wśród młodzieży.

Przedmiotem konkursu jest pomysł na promocję idei uczenia się przez całe życie wśród młodzieży, przedstawiony np. za pomocą grafiki, filmiku, animacji, komiksu, zdjęcia, teledysku, spotu radiowego, strony internetowej, aplikacji, wlepek, gadżetów, itp. Forma wyrazu jest dowolna. Udział  w konkursie mogą wziąć  studentów uczelni wyższych wszystkich kierunków studiów.

Autorom najwyżej ocenionych projektów zostaną przyznane nagrody:

  • I miejsce – iPad, 3-miesięczny płatny staż w Zespole Upowszechniania IBE,
  • II miejsce – czytnik książek elektronicznych Kindle,
  • III miejsce – czytnik książek elektronicznych Kindle,
  • 5 wyróżnień – ramki elektroniczne do prezentacji.

Zgłoszenie do konkursu powinno zawierać:

  • formularz zgłoszeniowy (wydrukowany, wypełniony i własnoręcznie podpisany),
  • projekt konkursowy na płycie CD (w formacie odpowiednim do zamieszczenia na stronie internetowej),
  • oryginał projektu (w przypadku np. komiksu, zdjęć czy gadżetów).

Komplet dokumentów konkursowych należy dostarczyć osobiście do siedziby organizatora lub przesłać pocztą do dnia 15 grudnia 2012 r. na adres: Instytut Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180 Warszawa, z dopiskiem na kopercie: „EDUKREACJA – konkurs kreatywny dla studentów”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 grudnia 2012 r.

Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajdują się na stronie www.kwalifikacje.edu.pl, informacji o konkursie udziela malgorzata.osinska@profile.com.pl    

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Kwalifikacje po europejsku”, którego głównym celem jest opracowanie przejrzystego systemu opisywania efektów uczenia się, dzięki któremu łatwiej będzie potwierdzać rzeczywiste kompetencje zdobyte nie tylko w szkole czy na kursach, ale także w pracy lub życiu codziennym.