Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Własna działalność gospodarcza / Przydatne informacje / Gdzie szukać kapitału na start własnej firmy?

Gdzie szukać kapitału na start własnej firmy?

Dostęp do kapitału to jedna z podstawowych barier hamujących rozwój przedsiębiorczości. Jednak ludzie przedsiębiorczy barier się nie boją. Dowiedz się jak pozyskać kapitał na uruchomienie własnej firmy i jak osiągnąć sukces w biznesie.

Młodzi ludzie rozpoczynający karierę zawodową zastanawiają się często czy szukać pracy w korporacji, czy może lepiej od razu założyć własną firmę. Ale ci, którzy decydują się na rozpoczęcie własnej działalności napotykają już na początku barierę nie do przebycia – brak kapitału na uruchomienie własnej firmy. Nie zawsze może pomóc rodzina, czy znajomi. A banki nie są zainteresowane finansowaniem start-upów.
 
Gdzie zatem szukać pieniędzy na założenie i rozwój własnej firmy? Jak sięgnąć po fundusze z Unii Europejskiej? I wreszcie - jak przygotować swój biznes by odnieść sukces? Na te pytania odpowiemy podczas konferencji z cyklu Owoce Biznesu, zorganizowanej przez Fundację Obserwatorium Zarządzania. Nasi eksperci przedstawią możliwości, jakie początkującym przedsiębiorcom oferuje rynek kapitałowy, począwszy od Aniołów Biznesu, poprzez fundusze zalążkowe typu seed funds, aż po dotacje z Unii Europejskiej.
 
W programie znajdą się też praktyczne informacje na temat prowadzenia i przygotowania własnej działalności gospodarczej. Podpowiemy jak stworzyć pomysł na biznes i go później urzeczywistnić.
 
Do udziału w konferencji zapraszamy początkujących przedsiębiorców i studentów, którzy mają pomysł na własną firmę, a nie mają kapitału, by go wdrożyć w życie. Celem konferencji jest pomoc firmom w nawiązaniu kontaktów z inwestorami oraz przekazanie szerokiej wiedzy na temat możliwości i źródeł pozyskiwania kapitału na rozwój firm.
 
Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, eksperci od funduszy unijnych i specjaliści, którzy na co dzień doradzają firmom w drodze po kapitał.
 
Udział w konferencjach jest bezpłatny. Projekt Owoce Biznesu obejmuje cykl 32 konferencji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Więcej informacji i rejestracja pod adresem:
 

Zarejestruj się już dziś i dowiedz się jak zrealizować swoje marzenia.