Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Własna działalność gospodarcza / Przydatne informacje

Przydatne informacje

Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie

Bank Gospodarstwa Krajowego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wdraża pilotażowy program rządowy „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie”. W ramach programu udzielane są niskooprocentowane pożyczki dla absolwentów i studentów ostatniego roku studiów wyższych na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz (opcjonalnie) na utworzenie stanowiska dla osoby bezrobotnej, w tym bezrobotnej skierowanej przez Powiatowy Urząd Pracy.

Chcesz założyć innowacyjną firmę?

Zgłoś się do bezpłatnego projektu START DLA INNOWACYJNYCH FIRM II. Rekrutacja trwa!

Akcja "Wsparcie na starcie" - bezpłatna pomoc prawna dla mazowieckich przedsiębiorców

Akcja "Wsparcie na starcie" - bezpłatna pomoc prawna dla mazowieckich przedsiębiorców

Pod hasłem „Wsparcie na starcie” startuje akcja mająca na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na terenie Mazowsza. Od 2. do 6. grudnia firma Availo będzie bezpłatnie świadczyć profesjonalną pomoc prawną dla przedsiębiorców planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Akcja obejmie również firmy już funkcjonujące na rynku, które zostały założone po 1. września 2013 roku.

HOUSTON, MAMY START-UP!

Rusza konkurs dla start-upów organizowany przez agencję LEWIS PR przy wsparciu Polskich Parków Technologicznych. Zwycięska firma wygra półroczną obsługę PR oraz pakiet szkoleń e-learningowych.

Rekrutuj z głową – porady dla małych firm, jak znaleźć właściwego pracownika

Małe przedsiębiorstwa zatrudniają 2/3 pracowników w sektorze prywatnym w całej Unii Europejskiej. Znalezienie właściwych osób w przypadku małych firm jest kluczowe – wnoszą nowe podejście i pomysły. Zatrudnienie niewłaściwej osoby kosztuje stratę czasu i pieniędzy. Monsterpolska.pl radzi, jak skutecznie rekrutować.

ENTREPRENEURIA - inicjatywa Fundacji MOST

Środowisko nauki łączy się ze światem biznesu. Ambitni młodzi przedsiębiorcy z branży technologicznej spotykają się z doświadczonymi przedstawicielami przemysłu. Oto właśnie ENTREPRENEURIA (Akcelerator Przedsiębiorczości).

Jak założyć własną firmę?

Zapoznaj się materiałami zamieszczonymi na stronie Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (AIP)

Fabryka Nauki

Założeniem projektu jest nawiązanie współpracy sfery nauki i biznesu i zainteresowanie szkół wyższych rozwojem działalności gospodarczej przez studentów i absolwentów oraz promowanie idei przedsiębiorczości środowisk akademickich.

Szansa na sukces w Dolinie Krzemowej – spotkanie dla studentów i pracowników SGH

Masz pomysł na biznes? Potrzebujesz wsparcia dla swojego startupu? To spotkanie jest dla Ciebie!

Konkurs Global Student Entrepreneur Awards Polska

GSEA to projekt non-profit, mający na celu wyłonienie najlepszego studenta-przedsiębiorcy na świecie.

Studencie! Zostań szefem innowacyjnej firmy!

Wielu studentów i absolwentów ma pomysły na własną działalność gospodarczą, ale nie zawsze wiedzą, jak je zrealizować. Jeszcze trudniej jest z pomysłami na innowacyjny biznes. Dofinansowany z EFS projekt „Start dla innowacyjnych firm II”, którego realizację rozpoczyna Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie (we współpracy z firmą Atfin Sp. z o.o.) umożliwi uczestnikom oszlifowanie takich pomysłów. Rekrutacja właśnie rusza i potrwa do 14 października. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Nie szukaj pracy! Postaw na siebie i załóż własną firme!

Nie szukaj pracy! Postaw na siebie i załóż własną firme!

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty biznesowe z tematyki zakładania własnej firmy realizowane w ramach projektu „Program Innowacja i Wiedza” (PIW). Podczas cyklu zajęć uczestnicy analizują wraz z ekspertami i trenerami swój pomysł na biznes oraz otrzymują ponad 100 godzin praktycznej wiedzy z obszaru prowadzenia własnej działalności. Udział w programie daje szansę na zrealizowanie marzenia o własnej firmie!

Projekt „KUŹNIA PROFESJONALISTÓW 2"

Projekt finansowany jest w ramach Działania 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości oraz samozatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wykreuj z nami swój biznes!

Ruszyła rekrutacja do I etapu bezpłatnych szkoleń biznesowych prowadzonych w ramach projektu „Akademia Wiedzy”. W programie ponad 100 godzin warsztatów dających uczestnikom praktyczną wiedzę i umiejętności dotyczące prowadzenia własnej firmy. Rekrutacja trwa do 25 listopada br. Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Rekrutacja już trwa!

Chcesz założyć własną firmę, ale brak Ci środków?! Sięgnij po 40 000,00 zł.

Gdzie szukać kapitału na start własnej firmy?

Dostęp do kapitału to jedna z podstawowych barier hamujących rozwój przedsiębiorczości. Jednak ludzie przedsiębiorczy barier się nie boją. Dowiedz się jak pozyskać kapitał na uruchomienie własnej firmy i jak osiągnąć sukces w biznesie.

Nowy miesięcznik z pomysłami na firmę

Nowy miesięcznik z pomysłami na firmę

Na rynku zadebiutował ogólnopolski miesięcznik „25 POMYSŁÓW NA FIRMĘ”. Magazyn skierowany jest do osób szukających ciekawych pomysłów na biznes. Wydawcą jest Andersen Press Sp. z o.o.