Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Własna działalność gospodarcza / Erasmus dla Przedsiębiorców

Erasmus dla Przedsiębiorców

Myślisz o założeniu własnej firmy? A może już ją prowadzisz ale wciąż szukasz inspiracji i nowych pomysłów? Weź udział w programie i korzystaj z doświadczenia przedsiębiorców, których firmy odniosły już sukces.

Co to jest Erasmus dla Przedsiębiorców?

To program stworzony zarówno z myślą o tych, którzy dopiero planują założenie własnej firmy, jak i dla przedsiębiorców, którzy od kilku lat z sukcesem prowadzą działalność. Program stwarza możliwość wzajemnej nauki i wymiany doświadczeń, co może w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju firmy.

Wymiana trwa od 1 do 6 miesięcy, podczas których przedsiębiorcy pracują nad konkretnym projektem. Dzięki programowi nowy przedsiębiorca ma szansę zdobyć praktyczną wiedzę na temat prowadzenia własnej działalności, zgłębienia zagadnień dotyczących danej branży, a także  wprowadzenia zmian w swoim biznesplanie. Jak podkreśla David Hahn początkujący przedsiębiorca z Niemiec “Program Erasmus dla Przedsiębiorców pozwolił mi  zapobiec wielu pomyłkom, które na pewno bym zrobił gdyby nie konsultacje i rozmowy z przedsiębiorcą przyjmującym”.

A może będzie to idealny moment żeby zyskać cenne międzynarodowe kontakty? Dzięki programowi zyskujecie nowego partnera biznesowego, który nie tylko podzieli się z wami wiedzą na temat innych rynków ale może stanie się Waszym pierwszym zagranicznym kontrahentem. Sebastian Aubert, który w ramach wymiany wyjechał do Berlina podkreśla, że program daje ogromną możliwość tworzenia sieci kontaktów: „Powoli budowałem własne kontakty, ale wciąż daleki byłem od wejścia do elitarnego środowiska filmowców. Praca z odnoszącym sukcesy producentem pomogła mi poznać osoby z branży i nawiązać kontakty, co w innym wypadku zajęłoby mi lata”.

Program Erasmus dla Przedsiębiorców współfinansowany jest przez Komisję Europejską, przedsiębiorca biorący udział w wymianie otrzymuje stypendium na pokrycie kosztów podróży i utrzymania.

Jak wziąć udział?

Po rejestracji za pośrednictwem strony http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/ otrzymacie dostęp do bazy przedsiębiorców, która ułatwi Wam wyszukanie oraz kontakt z przedsiębiorcą przyjmującym.

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem udział w programie zapraszamy do kontaktu

Fundacją MOST mserkowska@most-program.org i do odwiedzenia naszej strony na www.most-program.org.