Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Zapraszamy na kurs „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju"

Zapraszamy na kurs „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju"

Fundacja Sendzimira zaprasza na bezpłatny, intensywny kurs online i dwa praktyczne szkolenia z serii Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju. Temat tegorocznej edycji to wypracowywanie innowacji dotyczących zarządzania odpadami opakowaniowymi w mieście i firmie.

Kurs „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju” to sposób na uzupełnienie swojej wiedzy zawodowej o praktyczne umiejętności z zakresu zrównoważonego rozwoju. W programie kursu znalazły się zagadnienia m.in. LCA (ocena cyklu życia produktu); zrównoważonej konsumpcji czy budowania współpracy międzysektorowej i wdrażania elementów społecznej odpowiedzialności w instytucjach miejskich i firmach.

Kurs składa się z dwóch elementów:

    Szczególnie zachęcamy osoby, które zawodowo zajmują się tematyką gospodarki odpadami opakowaniowymi. Szkolenia poprowadzą eksperci i ekspertki tematu m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Łódzkiego czy Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

    „Naszym celem jest przygotowanie uczestników i uczestniczek kursu do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Dlatego zaproponujemy im m.in. stworzenie rekomendacji na temat gospodarowania opakowaniami dla konkretnych instytucji miejskich oraz firm” – mówi dr inż. Tomasz Bergier, ekohydrolog z Akademii Górniczo-Hutniczej i jeden z trenerów prowadzących kurs „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”.

    Formularz rekrutacji na kurs będzie dostępny na stronach Fundacji Sendzimira do 27.01.2015.

     

    Zachęcamy do udziału!