Piątek, 30 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Rozwój Akademickich Biur Karier jako ośrodków wspierania komercjalizacji wiedzy

Rozwój Akademickich Biur Karier jako ośrodków wspierania komercjalizacji wiedzy

Stowarzyszenie na rzecz Akademickich Biur Karier ma przyjemność zaprosić na spotkanie przygotowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości specjalnie z myślą o pracownikach Akademickich Biur Karier zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości akademickiej oraz roli biur karier w budowanych przez uczelnie systemach komercjalizacji wiedzy.

 

lewiatan1

Spotkanie zatytułowane „Rozwój Akademickich Biur Karier jako ośrodków wspierania komercjalizacji wiedzy” poprowadzi dr Piotr Kaczmarek-Kurczak z Katedry Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego, specjalista w zakresie przedsiębiorczości akademickiej.  Podczas spotkania nasz ekspert wraz  uczestnikami spróbuje  znaleźć odpowiedź na szereg pytań, m.in.:

  • Skąd na uczelniach zainteresowanie hasłami przedsiębiorczości i innowacyjności?
  • Jak uczelnie w praktyce budują system transferu i komercjalizacji wiedzy?
  • Jakie są dobre i nowoczesne praktyki wspierania przedsiębiorczości przez ośrodki akademickie?
  • Czym jest Spin Off, a czym Spin Out?
  • Jaką rolę w zakresie wspierania przedsiębiorczości akademickiej czy powiększania dochodów uczelni dzięki komercjalizacji wiedzy mogą pełnić Akademickie Biura Karier?

Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2011 roku (czwartek) o godzinie 18:00 w siedzibie Stowarzyszenia ABK w BIURCO S.C. MAJEWSCY przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie. Planowany czas spotkania: 90 minut. Zgłoszenie udziału odbywa się poprzez formularz:

http://www.biurco.pl/formularz-STP.php

Biogram prowadzącego:

Dr Piotr Kaczmarek-Kurczak – adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. W okresie od 1996 do 2003 roku wspólnik w spółce zajmującej się doradztwem gospodarczym i księgowością dla firm zakładanych przez cudzoziemców w Polsce. W latach 2003-2006 doktorant Studium Doktoranckiego Akademii Leona Koźmińskiego i samodzielny programista serwisów intra- i internetowych firm i instytucji naukowych. Od 2006 roku doktor nauk ekonomicznych, wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego. Specjalizuje się w problematyce tworzenia nowego biznesu, zarządzania wiedzą, innowacji, dynamicznych organizacji oraz wykorzystania technologii informatyczno-komunikacyjnych w rozwoju małych przedsiębiorstw. Uczestniczy w wielu inicjatywach szkoleniowych, zarówno dla studentów jak i kadry kierowniczej przedsiębiorstw. Szkoleniowiec w dwóch edycjach programu Warszawa Stolicą Ambitnego Biznesu (2009-2010). Autor rozdziału w podręczniku „Zarządzanie wiedzą” (pod red. D. Jemielniaka i A. K. Koźmińskiego) , WAiP 2008. Autor artykułów z dziedziny zarządzania firmami rodzinnymi i przedsiębiorczości internetowe w „Problemach zarządzania” i czasopiśmie „MBA”. Autor tekstów z dziedziny współczesnego zarządzania publikowanych na łamach „Pomocnika psychologicznego” – dodatku tematycznego tygodnika POLITYKA. Członek międzynarodowych organizacji skupiających specjalistów zajmujących się zarządzaniem międzynarodowym Academy of International Business (AIB) i europejskich stowarzyszeń małego i średniego biznesu European Council for Small Business (ECSB).

Więcej informacji o projekcie:

http://blog.biurco.pl/2011/11/coworking-w-suzbie-przedsiebiorczosci.html

lewiatan2