Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Przywództwo sytuacyjne - Łukasz Fijałkowski z Akademii PriceWaterhouseCoopers, bezpłatny wykład otwarty!

Przywództwo sytuacyjne - Łukasz Fijałkowski z Akademii PriceWaterhouseCoopers, bezpłatny wykład otwarty!

W sobotę 15 października br. o godz. 12.00 na Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie (ul. Urbanistów 3, dzielnica Ochota) odbędzie się wykład otwarty Łukasza Fijałkowskiego pt. "Przywództwo sytuacyjne", organizowany w ramach cyklu „Lider w społeczeństwie obywatelskim” przez projekt „Kuźnia Liderów-Szkoła Mentorów” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Zagadnienia wykładu:

  • Rola przywództwa w zarządzaniu,
  • Czym jest przywództwo – rys historyczny,
  • Podstawowe założenia przywództwa sytuacyjnego,
  • Określenie właściwego zadania,
  • Diagnoza poziomu gotowości do wykonania zadania,
  • Style przywództwa,
  • Model przywództwa sytuacyjnego.

kuzniaPrzywództwo sytuacyjne to skuteczny i chętnie stosowany model przywództwa, opracowany w 1968 roku przez Paula Herseya i Kena Blancharda. Opiera się on na założeniu, iż dobry szef powinien dostarczać swemu podwładnemu tego, czego ten ostatni potrzebuje, by skutecznie realizować stawiane przed nim zadania.

Łukasz Fijałkowski specjalizuje się w planowaniu strategicznym i operacyjnym. Prowadzi coaching zespołów zarządzających i coaching indywidualny. Realizuje projekty, których celem jest wzrost efektywności przedsiębiorstw. Od 1991 roku związany z branżą szkoleniową – najpierw jako konsultant, następnie dyrektor sprzedaży, a od 1993 roku dyrektor generalny szwedzkiej firmy szkoleniowej Mercuri International (oddział w Polsce). Od 2004 roku w Benefactor. Obecnie jest dyrektorem Akademii PriceWaterhouseCoopers.

Jest certyfikowanym trenerem Przywództwa Sytuacyjnego® wg Paula Herseya oraz wg Kena Blancharda, certyfikowanym trenerem oraz coachem metodologii dr. R.M. Belbina, Master Trainer amerykańskiej metodologii dydaktycznej 4MAT®, Coach Management Profile® (coaching wyższej kadry menedżerskiej), certyfikowanym konsultantem badań i analiz firmy 3S (Survey Tool®).

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w wykładzie. Proszę o wcześniejsze przesłanie potwierdzenia uczestnictwa na adres mailowy: j.minkiewicz@wsptwp.eu .