Piątek, 25 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator Idei”

Międzynarodowa Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator Idei”

Fundacja Humanity in Action Polska serdecznie zaprasza studentów i absolwentów do udziału w Międzynarodowej Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej „Inkubator Idei”(Humanity in Action Fellowship 2015).

Tegoroczna edycja programu odbędzie się w dniach 30 maja – 25 czerwca 2015 r. w Warszawie oraz Berlinie. Po zakończeniu Akademii wszyscy uczestnicy wezmą udział w VI Międzynarodowej Konferencji Humanity in Action, która odbędzie się w Hadze  w dniach 25 – 28 czerwca.

Międzynarodowe programy organizowane przez Humanity in Action skupiają się na relacjach pomiędzy większością społeczeństwa a mniejszościami – etnicznymi, narodowymi czy seksualnymi, w odniesieniu do politycznych, społecznych i kulturowych uwarunkowań w danym kraju. Prawa mniejszości oraz prawa obywatelskie są rozpatrywane ze współczesnej oraz historycznej perspektywy, ze szczególną rolą doświadczeń II Wojny Światowej i Holocaustu. Uczestnicy biorą aktywny udział w warsztatach, dyskusjach i codziennych prezentacjach. Każdy program podzielony jest na dwie części – pierwsza skupia się na przekazaniu uczestnikom niezbędnej wiedzy podczas spotkań i dyskusji z naukowcami, politykami, doświadczonymi aktywistami, działaczami NGO, dziennikarzami i pracownikami administracji publicznej. Następnie podczas warsztatów będą rozwijać praktyczne umiejętności i szukać rozwiązań, które pomogą zapobiegać dyskryminacji. Warszawski program „Inkubator Idei”, organizowany po raz dziesiąty  z kolei, w tym roku będzie szczególnie obejmował kwestie mowy nienawiści. W Berlinie tematy spotkań obejmą problematykę antysemityzmu oraz wzrastającej wrogości wobec muzułmanów. Ponadto poruszone zostaną kwestie dotyczące pamięci historycznej oraz tożsamości zróżnicowanego niemieckiego społeczeństwa.

Lubisz ambitne międzynarodowe wyzwania, które nie kończą się po paru dniach? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!  

Dla kogo?

  • studentów na studiach licencjackich, magisterskich, podyplomowych, doktoranckich

  • absolwentów uczelni, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2013 roku

  • konieczna dobra znajomość j. angielskiego (językiem roboczym programu jest j. angielski)

  • studenci wszystkich kierunków studiów są mile widziani

  • osoby zainteresowane prawa człowieka aktywnym przeciwdziałaniem dyskryminacji oraz mowie nienawiści

Uwaga! Limit wieku: 28 lat. Zgłoszenia można wysyłać do 1 marca 2015 r.

Programy Humanity in Action są bezpłatne. Ponadto organizator pokrywa koszty zakwaterowania i większą część kosztów wyżywienia.

Aplikuj już teraz i dołącz do sieci aktywistów działających na rzecz praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego!