Czwartek, 21 czerwca 2018 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Kurs "Akademia Kadr Europejskich"

Kurs "Akademia Kadr Europejskich"

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza do udziału w profesjonalnym i kompleksowym szkoleniu przygotowującym do egzaminów i pracy w instytucjach unijnych, przedstawicielstwach regionów, organizacjach lobbystycznych, a także w administracji krajowej.

Z perspektywy kariery zawodowej instytucje Unii Europejskiej to jedno z najlepszych i najciekawszych miejsc pracy dla osób wchodzących na rynek pracy, ale również dla szukających nowych wyzwań. Polaków w instytucjach unijnych jest wciąż za mało, podobnie jak pracowników z pozostałych tzw. nowych państw członkowskich. Nie jest to wyłącznie kwestia trudności samych egzaminów czy braku specjalistycznej wiedzy. To często również brak orientacji w procedurach kwalifikacyjnych czy wiedzy o zapotrzebowaniu instytucji i możliwościach rozwoju kariery w tej dziedzinie.

Program został przygotowany w taki sposób, aby podczas wykładów prowadzonych przez najlepszą kadrę dydaktyczną SGH oraz, co jest w Polsce ewenementem, przez praktyków pracujących w instytucjach europejskich i organizacjach lobbystycznych działających w Brukseli, słuchacze mieli możliwość zapoznania się z najbardziej aktualną problematyką europejską, ścieżkami kariery w instytucjach europejskich i procedurami naboru. Otrzymają także praktyczną wiedzę na temat efektywnego przygotowania się do egzaminów EPSO (Europejski Urząd Doboru Kadr). W tworzeniu programu kursu brały udział osoby na co dzień zajmujące się tematyką UE: Natalia Matyba, która była inicjatorką idei, Sebastian Gojdź – autor kursu i koordynator merytoryczny oraz Aleksander Arabadźić – odpowiedzialny za promocję i komunikację z mediami. Kierownikiem kursu jest prof. dr hab. Elżbieta Kawecka-Wyrzykowska, jedna z najwybitniejszych europeistek w Polsce.

Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie:

- najistotniejszych zagadnień dotyczących aktualnego prawodawstwa, procesu decyzyjnego i polityk unijnych;

- kulisów funkcjonowania instytucji unijnych na poziomie administracyjnym i politycznym;

- rodzajów i przebiegu procesów rekrutacyjnych do instytucji i agencji Unii Europejskiej;

- możliwości rozwoju zawodowego i kariery w UE, a także instytucjach UE posiadających siedziby w Polsce;

- możliwości rozwoju kariery w przedstawicielstwach regionalnych, krajowych, europejskich sieciach tematycznych i agencjach lobbystycznych;

- podejmowania w instytucjach unijnych pracy w charakterze eksperta narodowego przez urzędników polskiej administracji publicznej;

- metodologii prawidłowego wypełnienia formularza aplikacyjnego oraz przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej;

- praktycznego przygotowania do testów egzaminacyjnych;

- kompetencji miękkich niezbędnych do pozytywnej weryfikacji podczas procesu aplikacyjnego i rozwoju kariery zawodowej.

Szczegółowe informacje:

www.akademiakadr.eu

Harmonogram zajęć 2017

Akademia Kadr Europejskich to 78 godzin dydaktycznych w formie weekendowych zjazdów. Kurs jest płatny.

Aplikuj już dzisiaj!

Obierz Kurs na Europę z SGH! #KursnaEurope #kierunekSGH

tel. 22 564 93 49; 883 623 903 e-mail: ake@sgh.waw.pl