Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Konferencja „Jak pozyskać środki i utrzymać się na rynku” - 21 listopada 2014 r.

Konferencja „Jak pozyskać środki i utrzymać się na rynku” - 21 listopada 2014 r.

Pierwsza konferencja „Jak pozyskać środki i utrzymać się na rynku” odbędzie się w ramach obchodów VII edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 21 listopada o godzinie 10:00 w sali A Audiotrium Maximum UW. Gościem specjalnym będzie Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który otworzy wydarzenie.

3 listopada br. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zainaugurowało ogólnopolską edycję programu pożyczkowego dla młodych „Pierwszy biznes - Wsparcie w Starcie”. Forum Młodych Konfederacji Lewiatan, chcąc dotrzeć do adresatów programu inauguruje cykl konferencji w środowisku akademickim nt. pisania biznesplanu, pozyskiwania finansowania na pierwszą działalność gospodarczą, źródeł wsparcia merytorycznego oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

„Wsparcie w starcie” to konkretna pomoc dla młodych planujących wejście na rynek pracy. Wśród absolwentów i studentów nie brakuje osób przedsiębiorczych, które mają pomysły na biznes. Cieszę się, że pomagamy im realizować te plany – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Na jakie wsparcie mogą liczyć młodzi?

Pożyczka do 20-krotności przeciętnego wynagrodzenia na start biznesu (obecnie 74 800 zł) oraz dodatkowo do 22 tys. zł na utworzenie miejsca pracy. Okres spłaty będzie wynosił nawet 7 lat, z możliwością karencji w spłacie do roku. Pożyczki są nisko oprocentowane - na poziomie ¼ stopy redyskonta weksli. Warunkiem otrzymania pożyczki jest m.in. złożenie wniosku wraz z uproszczonym biznes planem przedsięwzięcia, na realizację którego przeznaczona będzie pożyczka.

PROGRAM KONFERENCJI

10:00–10:15 OTWARCIE SPOTKANIA

WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ – MINISTER PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

JACEK MĘCINA – SEKRETARZ STANU W MINISTERSTWIE PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

10:15–10:45 POZYSKANIE FINANSOWANIA NA PIERWSZĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

MAREK SZCZEPAŃSKI - BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

"Pierwszy biznes – wsparcie w starcie". Jak pozyskać środki na działalność? Kto może skorzystać? Jakie są formalności? Czy to się opłaca? Na te wszystkie pytania odpowiemy w ramach naszych warsztatów!

10:45–11:15 PLANOWANIE BIZNESU – JAK NAPISAĆ DOBRY BIZNESPLAN

ANNA WOLSKA - ZWIĄZEK PRACODAWCÓW WARSZAWY I MAZOWSZA

Identyfikacja i szacowanie ryzyk, identyfikacja grupy docelowej, elementy marketingu, podstawowe zasady badania rynku i szacowania rentowności przedsięwzięcia.

11:15–11:45 JAK UMIEJĘTNIE WYKORZYSTAĆ WIEDZĘ DOŚWIADCZONYCH MENTORÓW?

ADRIAN MIGOŃ – YOUTH BUSINESS POLAND

Dlaczego warto korzystać z doświadczenia i wsparcia mentora? Czego oczekiwać i o co pytać? Jak zaplanować współpracę z mentorem?

11:45 – 12:15 ROZWIJANIE TALENTÓW

PIOTR KACZMAREK-KURCZAK - AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO

Dlaczego talenty są istotne w dzisiejszych czasach? Jak inwestować w rozwój własnego talentu? Jak komercjalizować swój talent?

DATA I MIEJSCE KONFERENCJI

21 LISTOPADA 2014, g. 10:00 – 13:00
AULA A AUDITORIUM MAXIMUM UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 26/28.