Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Kampania „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” - 2013/2014

Kampania „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” - 2013/2014

Krok po kroku. Ruszyła platforma e-learningowa z podstaw inwestowania na giełdzie Jedenaście kursów przybliżających stopniowo świat giełdowych inwestycji, liczne animacje, ciekawe grafiki, ćwiczenia, testy i konkursy – Ministerstwo Skarbu Państwa zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym poświęconym inwestowaniu na giełdzie, uruchomionym w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”.

Po zarejestrowaniu się na platformie każdy kursant otrzymuje pakiet wiedzy, którą każdy inwestor giełdowy powinien przyswoić sobie, jeżeli chce nauczyć się świadomie inwestować na parkiecie.

Jak obliczyć procent składany? Jak czytać wykresy giełdowe? Co trzeba wiedzieć, by zainwestować w obligacje? Jak działa giełda? Co to jest fixing i czym się różni rynek kasowy od terminowego? Na czym polega analiza fundamentalna i techniczna? Gdzie szukać informacji o spółkach? – to tylko niektóre z zagadnień, jakie poznają kursanci podczas szkolenia podstawowego składającego się z jedynastu kursów. Prosty język i atrakcyjna formuła sprawiają, że nawet skomplikowana na pierwszy rzut oka tematyka staje się łatwa do przyswojenia i zapamiętania.

Po zaliczeniu testu końcowego na najlepszych czeka certyfikat ukończenia szkolenia, ale to nie koniec ścieżki edukacyjnej na platformie e-learningowej Akcjonariatu Obywatelskiego. Już niebawem uruchomimy szkolenia branżowe, które pomogą potencjalnym inwestorom znaleźć odpowiedź na pytanie, na co zwracać uwagę przy inwestycjach w spółki z różnych sektorów.

Szkolenia na platformie e-learningowej są bezpłatne.

Link do platformy – tutaj.

 

Platforma została przygotowana w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”, zainicjowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa we współpracy z instytucjami rynków kapitałowych, domami maklerskimi spółkami giełdowymi