Sobota, 19 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Europejski Wykład Otwarty „Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w Horyzoncie 2020”

Europejski Wykład Otwarty „Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w Horyzoncie 2020”

Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zapraszają na Europejski Wykład Otwarty zatytułowany „Wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w Horyzoncie 2020”, który odbędzie się w czwartek 27 marca br. o godz. 12:00 w Sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzi Pani Katarzyna Walczyk-Matuszyk, Koordynator ds. Innowacji, ekspertka w obszarze Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE.

Nowy program ramowy UE Horyzont 2020, o budżecie 77 miliardów, to największy na świecie program badawczo-innowacyjny skierowany do naukowców, instytucji naukowych i konsorcjów badawczo-przemysłowych oraz do samodzielnie działających firm. Jednym z priorytetowych beneficjentów nowego programu są podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

Oferta Horyzontu 2020 dla MŚP obok projektów współpracy, czyli realizowanych w konsorcjach z udziałem firm czy projektów mobilności, obejmuje także dedykowany  stricte przedsiębiorcom tzw. Instrument MŚP, który ma wspierać urynkowienie posiadanych przez firmy rozwiązań. Horyzont 2020 wspiera kompleksowo cały cykl innowacji – od etapu pomysłu do momentu, kiedy innowacje znajdą się na rynku. Z tego też powodu jego oferta obejmuje także dostęp do preferencyjnych instrumentów finansowych dedykowanych innowacyjnym przedsiębiorstwom.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną założenia ogólne programu Horyzont 2020, jak również poszczególne instrumenty dedykowane małym i średnim przedsiębiorstwom.

 27 marca 2014 r.

godz. 12:00 – 14:00

Centrum Przedsiębiorczości Smolna,

ul. Smolna 4 (wjazd od ul. Kruczkowskiego,
na wysokości ul. Czerwonego Krzyża)

 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem:  wyklady_europejskie@um.warszawa.pl