Niedziela, 25 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Europejski Wykład Otwarty „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”

Europejski Wykład Otwarty „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje… i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu.

Wolontariat międzynarodowy daje możliwość zdobycia kompetencji i umiejętności wpływających na rozwój osobisty i zawodowy dzięki pracy społecznej i wsparciu organizacji zagranicznych na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej, a także w Sąsiedzkich Krajach Partnerskich oraz wielu innych. Wolontariusz lub wolontariusze goszczą u organizatora w innym kraju niż ich kraj zamieszkania i wykonują pracę na rzecz społeczności lokalnej. Zdobywają przy tym cenne umiejętności i doświadczenie, ale przede wszystkim biorą udział w fantastycznej, międzynarodowej przygodzie. Wykład będzie koncentrował się na projektach workcamps oraz EVS – jako szczególnych formach wolontariatu pozwalających zdobyć nowe kompetencje (językowe, społeczne, kulturalne), poznawać świat i dobrze się przy tym bawić. Uczestnicy spotkania dowiedzą się kto może na taki projekt pojechać, jak wyglądają procedury aplikacyjne oraz jak wyglądają takie projekty w praktyce.

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:

  1. Czym zajmuje się Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu?
  2. ABC wolontariatu zagranicą - jak zorganizować wyjazd na wolontariat, formalności przed wyjazdem.
  3. Wolontariat Europejski (EVS).
  4. Workcampy.
  5. Inne formy wolontariatu zagranicznego.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejsze rejestracji pod adresem:  wyklady_europejskie@um.warszawa.pl

Wykład odbędzie się 30 maja 2017 r. o godz. 16:00 w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 /Kruczkowskiego 5

 

                                                                                   Zapraszamy!