Wtorek, 22 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Warsztaty i szkolenia / Bezpłatny cykl spotkań Klubu Informatyka, organizowany przez Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Bezpłatny cykl spotkań Klubu Informatyka, organizowany przez Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 5 lutego w Warszawie. Spotkanie skierowane jest do specjalistów z branży IT oraz osób zainteresowanych tą tematyką.

Klub Informatyka jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Na każdym ze spotkań podejmowane są ważne kwestie dotyczące szeroko pojmowanej informatyki, natomiast prelegentami są eksperci w omawianych dziedzinach. Pierwszy Klub Informatyka odbył się ponad 11 lat temu w Warszawie. Początkowo przedsięwzięcie było skierowane do członków Towarzystwa, obecnie natomiast uczestniczą w nim także przedstawiciele nauki i biznesu, studenci, a także osoby chcące pogłębić swoją wiedzą z zakresu IT.

Tematem najbliższego spotkania będą reguły tworzenia systemów IT w administracji. Historia tworzenia systemów IT administracji to przykłady zarówno projektów udanych, jak i źle pomyślanych od samego początku, które - niezależnie od poniesionych nakładów oraz jakości stworzonego oprogramowania - albo nie były nikomu potrzebne, albo nie tylko nie pomagały administracji, obywatelom i przedsiębiorcom, ale wręcz stawały się źródłem dodatkowych problemów.

W krótkim wstępie zostaną poruszone następujące kwestie: reguły prawidłowego określania problemu społecznego lub gospodarczego, który chce rozwiązać ustawodawca; stosowanie odpowiednich notacji w modelowaniu procesów w administracji publicznej oraz wykorzystanie podejścia ramowego.

Następnie uczestnicy będą mogli oddać głos w dyskusji, co powinniśmy zrobić, żeby za wspomniane 1,2 mld EUR powstawały systemy przede wszystkim potrzebne wszystkim zainteresowanym i dobrze działające - a przy tym zaprojektowane i zrealizowane zgodnie z regułami sztuki i efektywnie.  

Po części oficjalnej na uczestników czeka poczęstunek oraz rozmowy kuluarowe.

Szczegóły organizacyjne

Termin: 5 lutego 2015 r., godz. 18:30-20:30

Miejsce: Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania

ul. Newelska 6 w Warszawie, Sala nr 14 (parter) 

Zgłoszenia: omaz@poczta.pl