Niedziela, 27 września 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / Zakończyła się I edycja Stypendium z Wyboru, znamy wyniki głosowania i nazwiska dwunastu laureatów!

Zakończyła się I edycja Stypendium z Wyboru, znamy wyniki głosowania i nazwiska dwunastu laureatów!

W dniu 5. czerwca 2011 r. została zakończona faza głosowania w I edycji unikalnego programu stypendialnego „Stypendium z Wyboru - DAJ SIĘ WYBRAĆ!”. 9. czerwca została ogłoszona lista laureatów.

Interesujące statystyki dotyczące laureatów programu:

  • Ze wszystkich laureatów tylko jedna osoba jest absolwentem, pozostałe 10 nadal studiują.
  • Najwięcej osób pochodzi z województwa małopolskiego.
  • Aż trzech laureatów to przyszli pracownicy służby zdrowia.
  • Z 12 zwycięzców aż 8 to kobiety.

 

 „W Stypendium z Wyboru wzięło udział  365 osób, na które oddano ponad 100.000 głosów! Obie liczby przewyższyły nasze oczekiwania”- mówi Dominik Wiegand, Członek Zarządu Fundacji Absolvent.pl - „Cieszymy się, że sumę pieniędzy uzyskanych od Mecenasów udało się przeznaczyć na aż 12 marzeń, pośród których znajdują się ambitne i szlachetne cele. Aż trzy z nich przeznaczone będą na rozwój adeptów medycyny, trzy kolejne dla początkujących artystów.”- dodaje.

KTO ZDOBYŁ STYPENDIUM?

Lista zwycięzców Stypendium z Wyboru ujawniła ciekawe tendencje potrzeb młodych, ambitnych ludzi. Trójka laureatów wiąże swoją przyszłość z pomaganiem innym, którym finanse potrzebne są na pokrycie zagranicznej praktyki studenckiej. Trzech zwycięzców to artyści, którzy stypendium przeznaczą na niezbędny sprzęt.

Uwagę zwraca fakt, że spośród osób w czołówce większość to kobiety, co odzwierciedla tendencję na skalę całego programu,  w którym aż 63% aplikacji jest autorstwa studentek i absolwentek.

Trzy najbardziej aktywne województwa to: małopolskie (3 laureatów), mazowieckie (2 laureatów) i śląskie (2 laureatów).

SYLWETKI LAUREATÓW:

Anna Wilczak:  studentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Aplikowała na bilet lotniczy do Indonezji, gdzie pragnie odbyć wymianę naukową. Głosujących urzekła wspaniałą animacją poklatkową czarującą kolorem, humorem i jakością wykonania.

Jacek Owczarz: rozbrajające poczucie humoru i umiejętności  Jacka, studenta Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zagwarantowały mu miejsce wśród najlepszych. Nagrał piosenkę i nakręcił do niej teledysk, czym zasłużył sobie na nowy komputer pozwalający na wydajną pracę z plikami wideo.

Weronika Suchodolska: Uczy się zawodu reżysera na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Próbkę swojego talentu pokazała w filmiku, prezentującym jej kunszt i marzenie – profesjonalny sprzęt.

Marek Pietraszun: Student Akademii Morskiej w Szczecinie, który swoją przyszłość wiąże z muzyką. Aby otrzymać fundusze na mikrofon pojemnościowy i kartę dźwiękową zaprezentował teledysk, w którym rapuje. Trud się opłacił!

Kuba Słupski: Wyjazd studyjny do Gruzji to marzenie absolwenta Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego praca aplikacyjna została wykonana w formie filmiku. „Celem wyjazdu jest analiza aktualnej sytuacji politycznej, społecznej oraz prawnej, w jakiej znajduje się Gruzja, poznanie jej przyczyn oraz skutków.”-podsumowuje swoje plany Kuba.

Ewa Wszelaka: Studentka Filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Kolejnym krokiem w jej karierze będzie zdobycie doświadczenia na studiach w Wielkiej Brytanii – i właśnie to jest przedmiotem jej aplikacji. „Kończę studia nauczycielskie na Uniwersytecie Warszawskim i od pierwszego roku jestem aktywną nauczycielką, która chce rozwijać się w tym kierunku podejmując studia za granicą”- mówi Ewa.

Robert Wendt: Zanim zostanie lekarzem, Robert – student Gdańskiego Uniwersytety Medycznego, musi się jeszcze dużo nauczyć. W tym celu chce odbyć praktyki lekarskie w Macedonii, a pieniądze potrzebne są na „na bilety, walizkę, opłatę za praktyki, fartuch- wylicza Robert. Aby przekonać głosujących wykonał prezentację.

Karolina Janiga: Studentka Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przekonała głosujących, że warto oddać na nią głos wykonaniem filmiku. Pokazuje w nim swój cel – wyjazd na wymianę studencką do USA. Aby zrealizować to marzenie musi jednak zapłacić za wizę i bilety lotnicze, o co teraz nie musi się już martwić.

Monika Zięba: Już jest mistrzynią w tańcu, co nie oznacza, że nie chce się dalej rozwijać. Studentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie pokazała swój cel i dotychczasowe osiągnięcia w filmiku, który zapewnił jej pieniądze na opłacenie obozu szkoleniowego.

Agnieszka Skotnicka: Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, której marzeniem jest nowy flet poprzeczny, przekonywała do głosowania na siebie prezentacją. Okazała się to praca zwycięska, dzięki której Agnieszka spełni swoje marzenie.

Zuzanna Kapsa: Kolejna laureatka, której marzeniem jest wyjazd na wymianę studencką. Cel podróży – Turcja. Tam  Zuzanna, studentka Farmacji Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, będzie mogła odbyć wakacyjną praktykę w aptece szpitalnej.

Anna Bober:  Studentka Językoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu obrała już swoją ścieżkę kariery. Aby ją realizować chce skończyć kurs refleksologii twarzy i głowy. Praca aplikacyjna zapewniła jej solidne miejsce w najlepszej dwunastce,  a co za tym idzie – pieniądze na kurs.

„Kwota pozyskana dzięki zaangażowaniu Mecenasów Stypendium z Wyboru będzie podzielona pomiędzy dwanaścioro zwycięzców, którzy za otrzymane wsparcie mogą realizować swoje cele i marzenia związane z edukacją i karierą.” – mówi Katarzyna Godlewska, Prezes Fundacji Absolvent.pl – „Trzymamy kciuki za wszystkich laureatów i liczymy na to, że każde z nich odniesie sukces. Nie możemy również doczekać się pomysłów uczestników kolejnej edycji Stypendium z Wyboru, która rusza już niebawem. Jeśli komuś nie udało się zdobyć stypendium tym razem, może próbować swoich sił ponownie na jesieni.” – dodaje.

Stypendium z Wyboru to inicjatywa Fundacji Absolvent.pl, skierowana do studentów wszystkich uczelni w Polsce oraz osób z polskim obywatelstwem, studiujących za granicą, jak również absolwentów do roku od ukończenia studiów. To pierwszy na polskim rynku program stypendialny, w którym o przyznaniu stypendium decydują internauci w otwartym głosowaniu. Nie istotne są wyniki w nauce, czy sytuacja materialna uczestników. Liczy się kreatywność oraz umiejętność przekonania innych do własnego pomysłu.

Pierwsza edycja rozpoczęła się 28.02.2011, zakończyła 05.06.2011. Druga edycja planowana jest na jesień 2011.

Program Stypendium z Wyboru pozyskał wsparcie znamienitych Mecenasów, którzy dostrzegają potrzeby i potencjał młodych ludzi, m.in.: Polska Rada Biznesu, MDDP, PwC, Hewlett Packard, Sodexo, Provimi, MEDIACAP, jPalio i Pomost Consulting,Media

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Fundacja Absolvent.pl

Katarzyna Godlewska - kom. 607 181 010, kasia.godlewska@absolvent.pl