Środa, 21 października 2020 r.

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sections

Personal tools

Jesteś w: Start / Wiadomości / Stypendia i granty / TRWA NABÓR DO PROJEKTU GRANTOWEGO STYPENDIUM IM. LESŁAWA A. PAGI

TRWA NABÓR DO PROJEKTU GRANTOWEGO STYPENDIUM IM. LESŁAWA A. PAGI

Jeżeli masz pomysł na innowacyjny projekt edukacyjny lub naukowo-badawczy z zakresu ekonomii lub prawa gospodarczego zaaplikuj o grant.

Ruszył nabór projektów do Stypendium im. Lesława A. Pagi – programu skierowanego do kół naukowych, stowarzyszeń akademickich, organizacji studenckich, a także nieformalnych grup studentów (od 3 do 6 osób), w szczególności o profilu ekonomicznym lub prawniczym. Pula grantów w danej edycji wynosi 50 tys. zł. Rekrutacja trwa do 20 listopada 2012.

Podczas poprzedniej edycji Stypendium dofinansowanie otrzymało 9 projektów, w ramach których zrealizowano konferencje naukowe, warsztaty, szkolenia, badania naukowe, a także innowacyjny projekt utworzenia bibliotek ekonomicznych.

Długofalowym celem Stypendium, oprócz wspierania wartościowych inicjatyw studenckich, jest zwiększenie kapitału społecznego Polaków. Dzięki promocji  projektów realizowanych przez zespoły młodych ludzi wspieramy rozwój kapitału intelektualnego Polski oraz modelu państwa opartego na zdolności do współpracy.

W Polsce o grant mogą ubiegać się w większości albo organizacje zarejestrowane takie jak stowarzyszenia, czy fundacje albo osoby indywidualne. Tymczasem nie wszyscy młodzi ludzie są gotowi na zakładanie formalnej organizacji. Oceniamy, że wiele wartościowych działań nie może z tego powodu zdobyć finansowania i pośrednio prowadzi do utrzymywania się niskiego poziomu kapitału społecznego w Polsce – mówi Małgorzata Kowalewska, koordynatorka Stypendium. – Nasi stypendyści to zwykle najbardziej aktywni studenci w danym środowisku, liderzy opinii i trendsetterzy idei, chcemy by mieli szanse zrealizować swoje pomysły bez konieczności wikłania się w przewlekłe procedury rejestracji organizacji. – dodaje.

Nabór projektów do Stypendium trwa do 20 listopada 2012. Więcej informacji na stronie: www.paga.org.pl/stypendium

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.